LG 65" OLED65G5 evo AI 4K Smart TV
Art.nr: 2227329 | OLED65G54LW
5 st bilder och 0 st videor.
Ett mästerverk till TV
Fot medföljer ej.
  • Paneltyp
    OLED, evo
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz, (VRR 165Hz)
  • System
    webOS Smart TV
  • Årsmodell
    2025
Recensioner (5)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
test
OLED evo AI G5 4K Smart TV
  • 4K-bildkvalitet, uppskalad bild och surroundljud med alpha 11 AI Processor Gen2
  • Sanna svärtor i varje pixel skapar fantastisk kontrast, djup och detaljer
  • 100 % färgtrohet för exakta verklighetstrogna färger. 100 % färgvolym för rikare nyanser
  • Ny AI-knapp, röstkontroller, dra och släpp-funktioner med AI Magic Remote
test
LG:s mest briljanta alpha 11 AI Processor Gen2 för den bästa tittarupplevelsen
Perfekta svärtor även i ljusa och mörka utrymmen
Perfekta färger
Ultimat spelande
Upplev gaming på topp med G-Sync-kompatibilitet, 165Hz VRR, 0,1ms pixelsvarstid, AMD FreeSync Premium och ClearMR 10000-certifiering. Börja lira utan fördröjning eller rörelseoskärpa.
One Wall-design
2 st bilder och 0 st videor.
AI Picture Pro väcker varje bildruta till liv
Komplettera din AI-upplevelse med AI Magic Remote med en dedikerad AI-knapp
AI Concierge
AI Concierge
AI Voice ID
AI Search
AI Search
Den bästa OLED TV:n för filmer
2 st bilder och 0 st videor.
Bildegenskaper
Storlek
65 "
Paneltyp
OLED, evo
HDR
HDR10, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HLG (Hybrid Log Gamma)
Speltekniker
G-Sync, G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM, FreeSync Premium
Uppdateringsfrekvens
120 Hz, (VRR 165Hz)
Responstid
0,1 ms
Bildprocessor
a11 AI Processor 4K Gen2
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 4.2 ch, 60 W
Ljudformat
DTS-HD, Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
System
webOS Smart TV
Trådlöst nätverk
Ja, WiFi 6
Bluetooth
Ja, 5.3
Google Assistant
Nej
Chromecast
AirPlay
DLNA
TV-funktioner
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+ 2.0
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
USB
3 st, 2.0
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 441 mm
Djup
24,3 mm
Höjd
826 mm
Vikt
22 kg
Övrigt
VESA
Ja, 300 x 300
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll och väggfäste
Energiklass
E
Årsmodell
2025
Tillverkarens garanti
5 år
Artikelnummer
Paketbredd
17,2 cm
Pakethöjd
97 cm
Paketlängd
160 cm
Paketvikt
34,1 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED65G54LW
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Verifierad köpare
LG 55" OLED55G5 evo AI 4K Smart TV
Vill inte ha den väggen, har ni något bordsstativ att köpa till separat?
Följer väggfäste med på Köpet
OLED evo AI G5 4K Smart TV
Perfekta färger
Ultimat spelande