LG 55" OLED55G5 evo AI 4K Smart TV
Art.nr: 2227328 | OLED55G54LW
5 st bilder och 0 st videor.
Ett mästerverk till TV
Fot medföljer ej.
Snabbfakta
  • Upplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    OLED, evo
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz, (VRR 165Hz)
  • System
    webOS Smart TV
  • Årsmodell
    2025
Recensioner (5)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
test
OLED evo AI G5 4K Smart TV
  • 4K-bildkvalitet, uppskalad bild och surroundljud med alpha 11 AI Processor Gen2
  • Sanna svärtor i varje pixel skapar fantastisk kontrast, djup och detaljer
  • 100 % färgtrohet för exakta verklighetstrogna färger. 100 % färgvolym för rikare nyanser
  • Ny AI-knapp, röstkontroller, dra och släpp-funktioner med AI Magic Remote
test
LG:s mest briljanta alpha 11 AI Processor Gen2 för den bästa tittarupplevelsen
Perfekta svärtor även i ljusa och mörka utrymmen
Perfekta färger
Ultimat spelande
Upplev gaming på topp med G-Sync-kompatibilitet, 165Hz VRR, 0,1ms pixelsvarstid, AMD FreeSync Premium och ClearMR 10000-certifiering. Börja lira utan fördröjning eller rörelseoskärpa.
One Wall-design
2 st bilder och 0 st videor.
AI Picture Pro väcker varje bildruta till liv
Komplettera din AI-upplevelse med AI Magic Remote med en dedikerad AI-knapp
AI Concierge
AI Concierge
AI Voice ID
AI Search
AI Search
Den bästa OLED TV:n för filmer
2 st bilder och 0 st videor.
Bildegenskaper
Storlek
55 "
Upplösning
3840 x 2160
Paneltyp
OLED, evo
Färgdjup
10 bitar
HDR
HDR10, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HLG (Hybrid Log Gamma)
Speltekniker
G-Sync, G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM, FreeSync Premium
Uppdateringsfrekvens
120 Hz, (VRR 165Hz)
Responstid
0,1 ms
Bildprocessor
a11 AI Processor 4K Gen2
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 4.2 ch, 60 W
Ljudformat
DTS-HD, Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
System
webOS Smart TV
Trådlöst nätverk
Ja, WiFi 6
Bluetooth
Ja, 5.3
Google Assistant
Nej
Chromecast
AirPlay
DLNA
TV-funktioner
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+ 2.0
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
HDMI-ARC
HDMI-CEC
Digital ljudutgång
USB
3 st, 2.0
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 222 mm
Djup
27,2 mm
Höjd
703 mm
Vikt
16,8 kg
Övrigt
VESA
Ja, 300 x 200
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll och väggfäste
Energiklass
E
EPREL
Årsmodell
2025
Tillverkarens garanti
5 år
Artikelnummer
Paketbredd
17,2 cm
Paketlängd
136 cm
Paketvikt
27,1 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED55G54LW
Verifierad köpare
Vill inte ha den väggen, har ni något bordsstativ att köpa till separat?
Följer väggfäste med på Köpet
LG 65" OLED65G5 evo AI 4K Smart TV
OLED evo AI G5 4K Smart TV
Perfekta färger
Ultimat spelande