ASUS 27" ROG Strix XG27AQWMG OLED QHD 280 Hz
Art.nr: x250134 | 90LM0BZ0-B01171
7 st bilder och 1 st video.
13%
Spår av användning förekommer, som t.ex. gray banding.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
ROG Strix XG27AQWMG är en 27-tums QHD TrueBlack Glossy Tandem OLED-spelskärm med 280 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms responstid. Den nya Tandem OLED-tekniken ger 15 % högre ljusstyrka, 25 % större färgvolym och 60 % längre livslängd. Med VESA DisplayHDR True Black 500, 99,5 % DCI-P3 och ASUS OLED Care Pro erbjuder den skarp, färgrik och hållbar prestanda.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
Från butik
1 st
Leverans från butik möjlig i kassan
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (41)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Strix
ROG Strix OLED XG27AQWMG
Tandem
Tandem OLED-teknik
3 st bilder och 0 st videor.
Ljus
15 % högre ljusstyrka
25 % större färgvolym
60 % längre livslängd för OLED
Heatsink
ASUS OLED Care Pro
Bekymmersfri OLED-skärm
ROG OLED Anti-Flicker
Enhetlig ljusstyrka
Sync
Smidig och responsiv
Rik anslutningsbarhet
Spela smartare med AI-assistenten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 500 True Black, HDR10
Ljusstyrka
335 cd/m², 1500 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
605 mm
Djup
188 mm
Höjd
500 mm
Vikt
6,7 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Övrigt
Tripod-fäste
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Artikelnummer
Paketbredd
47 cm
Pakethöjd
18,6 cm
Paketlängd
78 cm
Paketvikt
9,1 kg
Vårt ArtNr
x250134
Tillverkarens ArtNr
90LM0BZ0-B01171
Upplagd
Upplagd av
LV
Produktblad
Strix
ROG Strix OLED XG27AQWMG
Tandem
Tandem OLED-teknik
3 st bilder och 0 st videor.
Ljus
15 % högre ljusstyrka
25 % större färgvolym
60 % längre livslängd för OLED