ASUS 27" ROG Strix XG27AQDMGR OLED QHD 240 Hz
Art.nr: x249794 | 90LM0CC0-B01171
6 st bilder och 0 st videor.
10%
Öppnad förpackning, komplett med alla tillbehör.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
ROG Strix XG27AQDMGR (XG27AQDMG Gen2) är en 27-tums TrueBlack Glossy WOLED-spelskärm med 1440p-upplösning och 240 Hz uppdateringsfrekvens. Skärmen är HDR 400 True Black-certifierad och levererar djup svärta och hög kontrast. Med 99 % DCI-P3-färgomfång, äkta 10-bitars färgdjup och Delta E < 2 återges färger extremt exakt. Anslutningarna inkluderar DisplayPort 1.4 (DSC), två HDMI 2.1 samt USB-hubb.
  • Paneltyp
    OLED
Webblager
Från butik
1 st
Leverans från butik möjlig i kassan
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (6)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Paneltyp
OLED
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR, ALLM
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m², 1300 cd/m² peak
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Ja, 45 °
PiP (Picture in Picture)
Bredd
605 mm
Djup
188 mm
Höjd
500 mm
Vikt
6,6 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Övrigt
Tripod-fäste, mobilhållare
Energiklass
F, G vid HDR
Paketbredd
47 cm
Pakethöjd
18,6 cm
Paketlängd
78 cm
Paketvikt
8,6 kg
Vårt ArtNr
x249794
Tillverkarens ArtNr
90LM0CC0-B01171
Upplagd
Upplagd av
ASE
Skärmstorlek
27 "
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m², 1300 cd/m² peak
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Ja, 45 °
PiP (Picture in Picture)
Bredd
605 mm
Djup
188 mm
Höjd
500 mm