ASUS 27" ROG Strix XG27AQDMGR OLED QHD 240 Hz
Art.nr: 2228213 | 90LM0CC0-B01171
6 st bilder och 0 st videor.
Snabb 27-tums TrueBlack Glossy WOLED
ROG Strix XG27AQDMGR (XG27AQDMG Gen2) är en 27-tums TrueBlack Glossy WOLED-spelskärm med 1440p-upplösning och 240 Hz uppdateringsfrekvens. Skärmen är HDR 400 True Black-certifierad och levererar djup svärta och hög kontrast. Med 99 % DCI-P3-färgomfång, äkta 10-bitars färgdjup och Delta E < 2 återges färger extremt exakt. Anslutningarna inkluderar DisplayPort 1.4 (DSC), två HDMI 2.1 samt USB-hubb.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
50+ st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Finns även i fyndhörnan
Finns även i fyndhörnan
Recensioner (6)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR, ALLM
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m², 1300 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
605 mm
Djup
188 mm
Höjd
500 mm
Vikt
6,6 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Övrigt
Tripod-fäste, mobilhållare
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
47 cm
Pakethöjd
18,6 cm
Paketlängd
78 cm
Paketvikt
8,6 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0CC0-B01171
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Är hdmi-kabeln som medföljer 2.1? Lyckas inte hitta denna info någonstans!
Inet har koll som vanligt så deras beskrivning stämmer! 👊
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m², 1300 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
605 mm
Djup
188 mm
Höjd
500 mm