Phanteks Glacier One 360 M25 LCD Svart
Art.nr: 5325840 | PH-GO360M25G2LCD_DBK01
13 st bilder och 0 st videor.
Stor 6” LCD skärm och tyst 360-kylning
Phanteks Glacier One 360 M25 LCD är en 360 mm AIO med 6” IPS LCD-skärm i 1480 x 720 upplösning och 60 Hz. Den kombinerar kopparbas, kraftfull pump på 3100 RPM och tre M25 Gen2 PWM-fläktar med upp till 2000 RPM för effektiv kylning.
Snabbfakta
  • Kylningstyp
    Vattenkylning
  • Ljudnivå
    35,13 dB
  • Storlek (mm)
    360
  • Höjd över moderkort
    51 mm
Lagerinformation
Webblager
I lager
17 st
Butikslager
Köpinformation
Betala senare
Mer info
Betala om två månader
Recensioner (0)
Är du nöjd med din produkt, skriv en recension och låt alla veta!
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Phanteks
GLACIER ONE 360M25-LCD
GLACIER ONE 360M25-LCD
STUNNING 6” HD LCD AIO CPU COOLER WITH RGB
Phanteks Glacier One 360M25-LCD AIO CPU cooler combines high-performance cooling with advanced customization. Featuring a 6” HD IPS LCD, three M25 Gen2 D-RGB fans, and a pure copper baseplate, it keeps Intel and AMD CPUs cool under load. Display real-time system stats, visuals, and RGB lighting with the Nexlinq app. Easy to install, perfect for gamers, PC enthusiasts, and high-performance custom builds.
GLACIER ONE 360M25-LCD
• Stunning 6” HD LCD – Show system stats & custom visuals.
• Powerful D-RGB Fans – Keep your CPU cool with vibrant lighting.
• Intel & AMD Compatible – Easy, hassle-free installation.
• Full Customization – Control LCD & RGB with Nexlinq app.
ABOUT PHANTEKS
GLACIER ONE 360M25-LCD FEATURES
NEXLINQ APP WIDGET LIBRARY
NEXLINQ APP WIDGET LIBRARY
• Large 6’’ LCD screen.
• CUSTOMIZE SYSTEM STATS AND MORE WITH NEXLINQ APP FOR WINDOWS.
LARGE COPPER BASE AND FIN ARRAY
• High-performance and efficient cooling for high-end CPUs
MAXIMUM COMPATIBLITY AND  CLEARANCE
• Compatible with motherboard and RAM components.
• Supports AM5/AM4 and LGA 1700/1200/115x/ 1851.
SIDEWAYS DISPLAY MOUNT
SIDEWAYS DISPLAY MOUNT
• Flexible sideways positioning to show RAM or MB
DUAL ORIENTATION SUPPORT
DUAL ORIENTATION SUPPORT
• Vertical or horizontal orientation depending on pump installation.
• Cooled by premium M25-120 Gen2 fans.
DAISY-CHAINED UNIFIED FAN DESIGN
• Clean look with included screw covers.
• Fans easily connected together and locking with screws.
• Single cable for fan and D-RGB control.
Phanteks
Kylningstyp
Vattenkylning
Material
Koppar/Aluminium
Färg
Svart
Fläktar / Luftkylning
Fläkt (storlek)
120 mm
Medföljande fläktar
3 st
Rotationshastighet (fläkt)
2 000 rpm, 350-2000 RPM ±10%
Ljudnivå
35,13 dB
Flöde
72,72 cfm
Statiskt tryck
2,51 mmH2O
Anslutning
Phanteks 6-pin kontakt
Radiator
Storlek (mm)
360
Tjocklek
27 mm
Slanglängd
400 mm
20 dB
Pumphastighet
3 100 rpm, ± 10% RPM
Strömförbrukning
3,96 W
Anslutning
3-pin
Kompatibilitet
Processorsocket
Intel 1155, Intel 1156, Intel 1150, Intel 1151, AMD AM4, Intel 1200, Intel 1700, AMD AM5, Intel 1851
Mått och vikt
Bredd
120 mm
Djup/Längd
397 mm
Tjocklek vattenkylning (fläkt + radiator)
52 mm
Höjd över moderkort
51 mm
Vikt
1 640 g
Övrigt
A-RGB
Ja
Tillverkarens garanti
5 år
Artikelnummer
Paketbredd
20,7 cm
Pakethöjd
13,7 cm
Paketlängd
45,5 cm
Paketvikt
2,65 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
PH-GO360M25G2LCD_DBK01
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
GLACIER ONE 360M25-LCD
GLACIER ONE 360M25-LCD
GLACIER ONE 360M25-LCD