Noctua NF-A14x25r G2 PWM 140mm chromax.black
Art.nr: 5325738 | NF-A14X25R G2 PWM CH.BK
4 st bilder och 0 st videor.
Rund premiumfläkt för tornkylare
Maximera kylningen på tornkylare med Noctua NF-A14x25r G2 PWM chromax.black – en rund 140 mm-fläkt utvecklad för att leverera tyst, högtrycksprestanda och optimal akustik på kylflänsar som NH-D15, NH-D15S och NH-U14S.
Snabbfakta
  • Bredd
    140 mm
  • Rotationshastighet (max)
    1 500 rpm, 0 - 1500 rpm
  • Flöde (max)
    91,58 cfm
  • Statiskt tryck
    2,56 mmH2O
  • Anslutning
    4-pin
Antal fläktar
Lagerinformation
Webblager
I lager
14 st
Butikslager
Köpinformation
Betala senare
Mer info
Handla tryggt mot faktura
Recensioner (7)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Bredd
140 mm
Höjd
140 mm
Djup
25 mm
Rotationshastighet (max)
1 500 rpm, 0 - 1500 rpm
Ljudnivå (max)
24,8 dB
Flöde (max)
91,58 cfm
Statiskt tryck
2,56 mmH2O
Anslutning
4-pin
Antal fläktar
1 st
LED-belysning
Utan A-RGB
Färg
Svart
Tillverkarens garanti
6 år
Artikelnummer
Paketbredd
15,2 cm
Pakethöjd
4 cm
Paketlängd
20,8 cm
Paketvikt
0,273 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
NF-A14X25R G2 PWM CH.BK
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Kan dessa fortfarande användas som chassi fläktar? :)
Noctua NF-A14x25r G2 PWM 140mm
0
Verifierad köpare
Dessa fläktar är 140 mm breda, men deras fästen har dimensionerna för 120 mm-fläktar. Om fläktplatsen i chassit stödjer både 120 mm och 140 mm så kan det fungera. Men även här finns det undantag att se upp för. Om fästena för en 120 mm-fläkt inte är centrerad i platsen för en 140 mm-fläkt kan det bli problem.
140 mm
Höjd
140 mm
Djup
25 mm