Noctua NF-A12x25 PWM Chromax Black
Art.nr: 5323680 | NF-A12X25 PWM CH.BK.S
4 st bilder och 0 st videor.
Världens bästa fläkt nu i svart
Noctuas nya NF-A12x25-serie har tagit fyra och ett halvt år att utveckla och slutprodukten är ett tekniskt underverk med ett mellanrum på endast 0.5mm mellan bladspetsarna och fläktramen vilket ökar effektiviteten och gör att mindre luft slussas tillbaks vilket är extra bra tillsammans med radiatorer.
Snabbfakta
  • Bredd
    120 mm
  • Rotationshastighet (max)
    2 000 rpm, 450 - 2000rpm
  • Flöde (max)
    60 cfm
  • Statiskt tryck
    2,34 mmH2O
Rotationshastighet (max)
2000 rpm
I lager
19 st
Handla tryggt mot faktura
Recensioner (116)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Bredd
120 mm
Höjd
120 mm
Djup
25 mm
2 000 rpm, 450 - 2000rpm
Ljudnivå (max)
22,6 dB
Flöde (max)
60 cfm
Statiskt tryck
2,34 mmH2O
Utan A-RGB
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
Förlängningskabel, anti-vibrationsmontering, skruvar
Paketbredd
18,7 cm
Pakethöjd
4 cm
Paketlängd
21,9 cm
Paketvikt
0,359 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
NF-A12X25 PWM CH.BK.S
Upplagd
Releasedatum
2021‑10‑18
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Har en noctua d15 men får inte plats med andra fläkten pga ram minnet/chassi (NZXT H9 Flow Svart / G.Skill 64GB (2x32GB) DDR5 5600MHz CL28 Trident) höjden. Vad är höjden och bredden på hela fläkten? Skulle denna passa?
0
Verifierad köpare
Verifierad köpare
Har gjort det på min ALF II, så ja, det funkar :)
Kan jag använda dessa för att ersätta fläktarna på mitt artic liquid cooler II 360?
1
Har gjort det på min, så jag vet att det går.
Hejsan, hur lång är den medföljande kabeln?
Den är ca 30cm.
Hejsan, jag undrar om dessa går att daisychaina?
Noctua NF-A12x25 PWM
Nej det går inte tyvärr.
Om jag vill sätta denna fläkt på min processorkylare, vad måste jag då köpa till?
Noctua NF-A12x25 PWM
Hej, Det beror på vilken kylare det är du redan har. Kontakta oss på info@inet.se så hjälper vi dig!
Kan man använda dom som chassi fläktar? Om inte har ni några rekommendationer?
Noctua NF-A12x25 PWM
1
Du inte bara kan, du bör ;) Du får leta efter tystare med den effektiviteten
Noctua NF-A12x25 PWM
Hur länge ska dom fila och putsa på 140mm versionen av denna då :P ? 5 år till ?