Gigabyte 27" MO27Q28GR OLED QHD 280 Hz
Art.nr: 2228893 | MO27Q28GR
7 st bilder och 0 st videor.
Gamingskärm med 4th gen WOLED
MO27Q28GR är en 27-tums gamingmonitor med 4:e generationens RealBlack Glossy WOLED-panel och Primary RGB Tandem-teknik. Med 2560 × 1440 upplösning, 280 Hz uppdateringsfrekvens, 0,03 ms svarstid och 99,5 % DCI-P3-färgnoggrannhet levererar den ultrajämn grafik och skarpa färger. AI OLED Care och gränslös design gör den perfekt för spel och kreativt arbete.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
10 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (22)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Hero
MO27Q28GR OLED Gaming Monitor
  • Extremt snabb med 280 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms responstid, optimerad för gaming
RealBlack
RealBlack Glossy
Color
Fantastisk färgåtergivning
Gsync
Perfekt synkad
Care
AI OLED Care
OLED
Primary Tandem OLED
Anti
Perfect Black
Scenario
4-sidig ramlös design
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,2292 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, VRR
Färgrymd
99,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 500 True Black
Ljusstyrka
335 cd/m², 1500 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (18 W)
USB-C DisplayPort (DP Alt Mode)
Ja
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 5 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 21 °
Vridbar
Ja, 15 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
604,4 mm
Djup
187,5 mm
Höjd
526,5 mm
Vikt
6 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
13,1 cm
Pakethöjd
47,5 cm
Paketlängd
79,5 cm
Paketvikt
8,25 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
MO27Q28GR
Upplagd
Releasedatum
2026‑03‑27
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Gigabyte 27" MO27Q28G OLED QHD 280 Hz
Verifierad köpare
Yes det hade jag tänkt göra. Tänkte bara om det inte fixar det om man kan lämna tillbaka den då?
Är storleken på skärmen i specifikationer korrekt? Den ser väldigt kvadratisk ut. 604,4 mm x 526,5 mm känns ganska kvadratisk eller är det bara jag?
Enligt Gigabyte är måtten på skärmen utan fot: 604.4 * 350.2 * 54.4 mm och med foten är måtten: 604.4 * 526.5 * 187.5 mm. https://www.gigabyte.com/Monitor/MO27Q28GR/sp
1
Verifierad köpare
1
Gigabyte själva säger "max 3 bright dots och max 5 dark dots".
Varför står den som utgått om den släpptes idag?
Stämmer det att leveranserna i europa blivit försenade till kring november?
Hero
MO27Q28GR OLED Gaming Monitor