LG 27'' UltraGear 27GS95QE OLED QHD 240 Hz HDR
Art.nr: x247777 | 27GS95QE-B
18 st bilder och 0 st videor.
28%
Skadad förpackning, komplett med alla tillbehör.
OBS! Från fyndhörnan!
Eventuella kuponger och erbjudanden medföljer ej.
Upplev fantastisk bildkvaliteten hos LG:s förbättrade OLED-teknik med HDR 400 True Black och högre ljusstyrka. UltraGear 27GS95QE har 240 Hz uppdateringsfrekvens och blixtsnabb 0,03 ms svarstid. OLED ger dig perfekt svärta med oöverträffad kontrast samt underbar färgåtergivning. Skärmen har även HDMI 2.1 för kompatibilitet med konsoler.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
Från butik
1 st
Leverans från butik möjlig i kassan
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Finns även som ny
Finns även som ny
Recensioner (7)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
UltraGear 27GS95QE
OLED-skärm med 240 Hz
Förbered dig för smidigt spelande med en ultrasnabb 240 Hz OLED-skärm. Den högre hastigheten låter dig svara snabbt på motståndare och ligga steget före konkurrenterna.
UltraGear 27GS95QE
Lämna eftersläpning bakom dig
UltraGear 27GS95QE
Brett färgomgång
UltraGear 27GS95QE
Håll ögonen på spelet
UltraGear 27GS95QE
FreeSync Premium Pro & G-Sync Compatible
UltraGear 27GS95QE
Breda anslutningsalternativ för seriösa spelare
Njut av jämnare, levande färger och högupplöst grafik tack vare HDMI 2.1 och DisplayPort 1.4. Båda anslutningarna stöds på den här skärmen och låter dig uppleva upp till 240 Hz uppdateringsfrekvens
UltraGear 27GS95QE UltraGear 27GS95QE
Designad för att leverera
UltraGear 27GS95QE
Förstärk ditt spel
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
98,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
275 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja, DTS HP:X
Funktioner
RGB
Ja, Hexagon Lightning
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 10 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
604,52 mm
Djup
259 mm
Höjd
464,82 mm
Vikt
7,35 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI, USB-kabel och fjärrkontroll
EPREL
Artikelnummer
Paketbredd
53,2 cm
Pakethöjd
18,1 cm
Paketlängd
80,8 cm
Paketvikt
11 kg
Vårt ArtNr
x247777
Tillverkarens ArtNr
27GS95QE-B
Upplagd
Upplagd av
LUND
Produktblad
UltraGear 27GS95QE
OLED-skärm med 240 Hz
UltraGear 27GS95QE
Lämna eftersläpning bakom dig
UltraGear 27GS95QE
Brett färgomgång
UltraGear 27GS95QE
Håll ögonen på spelet
UltraGear 27GS95QE
UltraGear 27GS95QE