Deepcool Captain 120 EX
Art.nr: 6912320 | CAPTAIN-120-EX
4 st bilder och 0 st videor.
Deepcool Captain 120 EX
Uppgraderat vattenblock och reservoar med ett slutet vattensystem.
Snyggt externt cirkulationssystem
Uppgraderat monteringssystem
Unika tysta TF 120 fläktar med utökat statiskt tryck för bättre prestanda med radiatormontering.
Tre fasers induktionsmotor
MTBF på hela 120 000 timmar
Snabbfakta
  • Kylningstyp
    Vattenkylning
  • Ljudnivå
    31,3 dB, 17,6-31,3 dB(A)
  • Storlek (mm)
    120
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Kylningstyp
Vattenkylning
Kylkapacitet
150 W
Fläktar / Luftkylning
Fläkt (storlek)
120 mm
Medföljande fläktar
1 st
Rotationshastighet (fläkt)
1 800 rpm, 500-1800 rpm
Ljudnivå
31,3 dB, 17,6-31,3 dB(A)
Flöde
76,52 cfm
Strömförbrukning (fläkt)
1,44 W
Anslutning
4-pin PWM
Radiator
Storlek (mm)
120
Tjocklek
27 mm
Slanglängd
310 mm
Strömförbrukning
1,8 W
Anslutning
3-pin
Kompatibilitet
Processorsocket
Mått och vikt
Bredd
120 mm
Djup/Längd
154 mm
Tjocklek vattenkylning (fläkt + radiator)
52 mm
Vikt
894 g
Övrigt
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
21,5 cm
Pakethöjd
13,9 cm
Paketlängd
35,4 cm
Paketvikt
1,459 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
CAPTAIN-120-EX
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Kylkapacitet
150 W
Fläktar / Luftkylning
Fläkt (storlek)
120 mm
Medföljande fläktar
1 st
Rotationshastighet (fläkt)
1 800 rpm, 500-1800 rpm
Flöde
76,52 cfm
Strömförbrukning (fläkt)
1,44 W
4-pin PWM
Radiator
Tjocklek
27 mm
Slanglängd
310 mm
Strömförbrukning
1,8 W
3-pin
Kompatibilitet
Processorsocket
Mått och vikt
Bredd
120 mm
Djup/Längd
154 mm
52 mm