Seasonic Vertex GX 1000W Vit
Art.nr: 6906303 | VERTEX-GX-1000 White
10 st bilder och 0 st videor.
Seasonic Vertex GX 1000W Vit
Seaconics nätaggregat serie VERTEX vit kommer i 1200W, 1000W Watts och 80+ Gold, med alla de bästa funktioner som du kan förvänta dig av ett Seasonic-aggregat. Fullständig modularitet för de bästa kabelhanteringsalternativen, medföljer en 12VHPWR-kabel för att följa de nya grafikkorten.
135mm Fluid Dynamic Bearing (FDB) fläkt för tyst drift och 12 års garanti. Allt du behöver från ett nätaggregat.
Snabbfakta
  • Formfaktor
    ATX PS2
  • Modulärt
    Ja
  • 80+ Certifiering
    80+ Gold
  • Längd
    160 mm
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (42)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Effekt
1 000 W
ATX Standard
3.1
Formfaktor
ATX PS2
Passivt
Ja, Semi-passivt, fläkten aktiveras vid 40% belastning
Fläkt (storlek)
135 mm, Fluid Dynamic Bearing
Ljudnivå
20 dB
Modulärt
Ja
Molex (hårddisk)
3 st
SATA-ström
18 st
PCI Express
1 st 12+4-pin, 3 st 6+2-pin
ATX/EPS 12V
2 st 4+4pin
ATX kontakter
1st 20+4pin
Färg
Vit
80+ Certifiering
80+ Gold
Längd
160 mm
Tillverkarens garanti
12 år
Artikelnummer
Paketbredd
20 cm
Pakethöjd
12,6 cm
Paketlängd
35,3 cm
Paketvikt
3,854 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
VERTEX-GX-1000 White
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
hej , undrade om denna PSU funkar med Seasonic 12VHPWR 90° Cable
Seasonic Vertex GX 1200W
0
Hej Adil, Den kabel skall passa till detta aggregat som du frågar om ja. Vänligen,
Verifierad köpare
Seasonic Vertex GX 1200W Vit
1
Verifierad köpare
Fick min nu och det är nya 12V-2×6-kabeln som ingår, man kan fråga supporten på förhand så kan dem bekräfta det!
Hej! Kommer ett 1200w räcka gott och väl för ett 5090 bygge?
Seasonic Vertex GX 1200W
1
1200W räcker till 5090, OM du inte tänker överklocka GPUn
Jag läste på Seasonics webbplats att de från och med juli har börjat byta ut 12VHPWR-kabeln mot en 12V-2×6-kabel. Kan ni bekräfta om denna uppgradering gäller för den specifika produkten och om det påverkar de enheter som ni levererar?
Seasonic Vertex GX 1000W
2
Beställde Seasonic Vertex GX 1200W Vit för någon vecka sen och jag fick med den gamla kabeln.
Får man med 12V-2×6 kabeln? Update July 2024: The Seasonic VERTEX Series power supplies were initially shipped with 12VHPWR cables. Following the update to the ATX standard, we began replacing these with the new 12V-2×6 connectors.
Seasonic Vertex GX 1000W
2
0
Är det inte 12 års garanti på denna? På seasonics hemsida står det 12 eller gäller det bara i usa?
Seasonic Vertex GX 850W
Seasonic Vertex GX 1000W
Enligt bilden finns det 16pin till 16pin dvs den nya standarden för GPU. Det har dem även på sin hemsida.
Effekt
1 000 W
ATX Standard
3.1
Passivt
Fläkt (storlek)
135 mm, Fluid Dynamic Bearing
Ljudnivå
20 dB
Molex (hårddisk)
3 st
SATA-ström
18 st
PCI Express
1 st 12+4-pin, 3 st 6+2-pin
ATX/EPS 12V
2 st 4+4pin
ATX kontakter
1st 20+4pin
Färg
Vit
160 mm