Seasonic Prime TX 1300W
Art.nr: 6905224 | PRIME-TX-1300
8 st bilder och 0 st videor.
Seasonic Prime TX 1300W
Skyhög verkningsgrad med 80+ Titanium och hela 1300W så klarar den att driva de flesta systemen idag. Fläkten är hybrid och står helt still vid lägre laster för en lägre ljudnivå.
Nätagget kommer med hela 12 års garanti.
  • 80+ Certifiering
    80+ Titanium
  • Längd
    210 mm
Denna produkt har utgått!
Recensioner (6)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Kolla in vår guide på ATX 3.0
Effekt
1 300 W
Fläkt (storlek)
135 mm
Modulärt
Molex (hårddisk)
3 st
SATA-ström
18 st
PCI Express
2 st 12+4-pin, 8 st 6+2-pin
ATX/EPS 12V
3 st 4+4pin
ATX kontakter
20+4 pin
Färg
Svart, Silver
80+ Certifiering
80+ Titanium
Längd
210 mm
Paketbredd
47,1 cm
Pakethöjd
12,7 cm
Paketlängd
20 cm
Paketvikt
6,179 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
PRIME-TX-1300
Jag tror beskrivningen o bilder för 850W TX variant är helt fel på antal PCIe
Seasonic Prime TX 850W
0
Jag tror du har rätt. Bilden som visar portarna verkar vara borttagen, eller i alla fall är det ingen bild nu som visar baksidan med kontakterna. Däremot, i specifikationen på inet så står det att Seasonic PRIME-TX-850 har 4 st 6+2-pin, men på Seasonics hemsida så står det att den har totalt 6 PCIe-portar. Den har även 2st ATX/EPS 12V portar. Jag tänkte först att det kanske var att det är antalet kablar, men jag har dubbelkollat lite recensioner och de säger också att det är 6st portar för PCIe.
Kommer detta nätagg med en 12VHPWR kabel så man slipper adapter till 4000 seriens gpu:s?
Seasonic Prime TX 1000W