Seasonic Prime GX 1300W
Art.nr: 6905057 | PRIME-GX-1300
6 st bilder och 0 st videor.
Seasonic Prime GX 1300W
Seasonic Prime GX är en serie modulära, kompakta, tysta nätaggregat med hög verkningsgrad.
Den högkvalitativa Fluid Dynamic Bearing (FDB) fläkten på 120mm är väldigt tyst och är väldigt stabil i det långa loppet. FDB fläkten kombinerat med Seasonics Hybrid Silent Fan Control garanterar minsta möjliga ljudnivåer under belastning.
  • Längd
    170 mm
Effekt
1 300 W
ATX Standard
2.4
Formfaktor
ATX PS2
Intel ATX 12 V
Passivt
Ja, Semi-passivt, fläkten aktiveras vid 40% belastning
Fläkt (storlek)
135 mm, FDB
Molex (hårddisk)
5 st
SATA-ström
14 st
PCI Express
8 st 6+2-pin
ATX/EPS 12V
2 st 4+4pin
ATX kontakter
1st 20+4pin
Längd
170 mm
Paketbredd
13,2 cm
Paketlängd
33,4 cm
Paketvikt
3,894 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
PRIME-GX-1300
Seasonic Prime GX 1300W
12v-2x6?
Seasonic Prime GX 1300W
Får denna plats i ett Hyte y60 chassis?
Seasonic Prime GX 1000W
Ja! :) Power Supply ATX up to 235mm in length https://hyte.com/store/y60?v=113
Effekt
1 300 W
ATX Standard
2.4
Intel ATX 12 V
Passivt
Fläkt (storlek)
135 mm, FDB
Molex (hårddisk)
5 st
SATA-ström
14 st
PCI Express
8 st 6+2-pin
ATX/EPS 12V
2 st 4+4pin
ATX kontakter
1st 20+4pin
Färg
Svart, Grå
170 mm