Seasonic Prime TX 650W
Art.nr: 6903852 | PRIME-TX-650
6 st bilder och 0 st videor.
Seasonic Prime TX 650W
Skyhög verkningsgrad med 80+ Titanium och hela 650W så klarar den att driva de flesta systemen idag. Fläkten är hybrid och står helt still vid lägre laster för en lägre ljudnivå.
Nätagget kommer med hela 12 års garanti.
  • 80+ Certifiering
    80+ Titanium
  • Längd
    170 mm
Denna produkt har utgått!
Recensioner (6)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Effekt
650 W
ATX Standard
2.4
Formfaktor
ATX PS2
Intel ATX 12 V
Passivt
Ja, Semi-passivt, fläkten aktiveras vid 40% belastning
Fläkt (storlek)
135 mm, FDB
Ljudnivå
20 dB
Molex (hårddisk)
5 st
SATA-ström
10 st
PCI Express
4 st 6+2-pin
ATX/EPS 12V
2 st 4+4pin
ATX kontakter
1st 20+4pin
Färg
Svart, Grå
80+ Certifiering
80+ Titanium
Längd
170 mm
Paketbredd
13,2 cm
Pakethöjd
19,8 cm
Paketlängd
33,4 cm
Paketvikt
3,464 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
PRIME-TX-650
Upplagd
Produktblad
Tillverkarens produktsida
https://seasonic.com/prime-tx
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Jag tror beskrivningen o bilder för 850W TX variant är helt fel på antal PCIe
Seasonic Prime TX 850W
0
Jag tror du har rätt. Bilden som visar portarna verkar vara borttagen, eller i alla fall är det ingen bild nu som visar baksidan med kontakterna. Däremot, i specifikationen på inet så står det att Seasonic PRIME-TX-850 har 4 st 6+2-pin, men på Seasonics hemsida så står det att den har totalt 6 PCIe-portar. Den har även 2st ATX/EPS 12V portar. Jag tänkte först att det kanske var att det är antalet kablar, men jag har dubbelkollat lite recensioner och de säger också att det är 6st portar för PCIe.
Kommer detta nätagg med en 12VHPWR kabel så man slipper adapter till 4000 seriens gpu:s?
Seasonic Prime TX 1000W
0
Effekt
650 W
ATX Standard
2.4
Intel ATX 12 V
Passivt
Fläkt (storlek)
135 mm, FDB
Ljudnivå
20 dB
Molex (hårddisk)
5 st
SATA-ström
10 st
PCI Express
4 st 6+2-pin
ATX/EPS 12V
2 st 4+4pin
ATX kontakter
1st 20+4pin
Färg
Svart, Grå
170 mm