Silverstone SX800-LTI 800W
Art.nr: 6902207 | SST-SX800-LTI
11 st bilder och 0 st videor.
Silverstone SX800-LTI 800W
-SFX-L formfaktor fför använding i riktigt små chassin
-800W kontinuerlig effekt i dygnet-runt drift
-Klassledande 12V-lina med 66A
-Hög effektivitet med 80+ Titanium certifiering
-Tyst120mm fläkt med avancerad semipassiv drift
-100% modulära extra korta kablar
-Strikt 3% spänningsreglering med låga rippel-värden
-Stödjer upp till 4st 8(6+2)-pin PCIe-kablar
Snabbfakta
  • Formfaktor
    SFX-L
  • Modulärt
    Ja
  • 80+ Certifiering
    80+ Titanium
  • Längd
    130 mm
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Since its launch in 2015, the SFX-L form factor has garnered popular recognition and support among enthusiasts with its larger 120mm fan able to achieve better balance of power and quietness in small form factor PCs than what was possible with standard SFX. And as a leader in power supply miniaturization, SilverStone has continued its efforts in advancing the SFX-L forward to reach ever higher limit. The SX800-LTI not only has unprecedented 800 watts of power output but also has the highest level of 80 PLUS efficiency with a Titanium rating. It includes all features available from top of the line SilverStone PSUs such as flexible flat cables, all Japanese capacitors and advanced semi-fanless capability. For those looking to build the most efficient small form factor systems possible with great quality and power, the SX800-LTI is definitely the top choice..
Designed for 80 PLUS Titanium level of efficiency to reduce wasted heat and save on electricity..
100% modular cable design for easy removal in cases with cable routed and tied down.
Flat cables have much greater flexibility to allow for tighter folding and management of cables.
Powerful single +12V rail design, perfect for future high-end component upgrades or overclocking.
±3% regulation and low ripple & noise performance for high stability.
Ultra-quiet 120mm fan with intelligent RPM control guarantees cool performance and silent operation with minimum of 18dBA during fan operation. The fanless mode operation deactivates when PSU’s loading reaches 20%.
Effekt
800 W
Formfaktor
SFX-L
Passivt
Nej, Semi-passiv
Fläkt (storlek)
120 mm
Ljudnivå
36 dB
Modulärt
Ja
Molex (hårddisk)
3 st
SATA-ström
12 st
ATX kontakter
1st
Floppy
1 st
80+ Certifiering
80+ Titanium
Längd
130 mm
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
19,5 cm
Pakethöjd
11,1 cm
Paketlängd
30,4 cm
Paketvikt
2,482 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
SST-SX800-LTI
Upplagd
Produktblad
Produktblad
6902207_1.pdf
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten