PowerColor Radeon RX 7600 XT 16GB Hellhound
Art.nr: 5414069 | RX7600XT 16G-L/OC
10 st bilder och 0 st videor.
Snabbfakta
  • Typ
    GDDR6
  • Rek. watt (dator)
    600 W
  • Längd
    220 mm
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
GPU
GPU-tillverkare
AMD
Modell
Radeon RX 7600 XT
GPU-frekvens
2 470 MHz
Streamprocessorer / pipes
2 048 st
Minne
Typ
GDDR6
Minne
16 GB
Hastighet
18 000 MHz
Bussbredd
128 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 2st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 2st, 2.1
Max. antal skärmar
4 st
Kylning
Kylningstyp
Luft
Ström
Rek. watt (dator)
600 W
Strömanslutning
2 st 8-pin
Strömförbrukning
190 W
Dimensioner
Längd
220 mm
Bredd
45 mm
Höjd
133 mm
Expansionsplatser
2,2 st
Övrigt
SLI
Nej
CrossFire
Nej
Gränssnitt
PCI Express 4.0, 16x
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
19,5 cm
Pakethöjd
7,6 cm
Paketlängd
30,1 cm
Paketvikt
1,005 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
RX7600XT 16G-L/OC
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
GPU
GPU-tillverkare
AMD
Modell
Radeon RX 7600 XT
GPU-frekvens
2 470 MHz
Streamprocessorer / pipes
2 048 st
16 GB
Hastighet
18 000 MHz
Bussbredd
128 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
DisplayPort-utgång
Max. antal skärmar
4 st
Kylning
Kylningstyp
Luft
Ström
600 W
Strömanslutning
2 st 8-pin
Strömförbrukning
190 W
Dimensioner
220 mm
Bredd
45 mm
Höjd
133 mm