PowerColor Radeon RX 7700 XT 12GB Hellhound
Art.nr: 5413765 | RX7700XT 12GB-L/OC
8 st bilder och 0 st videor.
Snabbfakta
  • Turbofrekvens
    2 276 MHz
  • Rek. watt (dator)
    750 W
  • Längd
    322 mm
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Modell
Radeon RX 7700 XT
GPU-frekvens
2 171 MHz
Turbofrekvens
2 276 MHz
Streamprocessorer / pipes
3 456 st
Minne
12 GB
Hastighet
18 000 MHz
Bussbredd
192 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Rek. watt (dator)
750 W
Strömanslutning
2 st 8-pin
Strömförbrukning
245 W
Dimensioner
Längd
322 mm
Bredd
50 mm
Höjd
134 mm
Expansionsplatser
2,5 st
Nej
DirectX
12
Paketbredd
21 cm
Pakethöjd
10,6 cm
Paketlängd
41,7 cm
Paketvikt
1,898 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
RX7700XT 12GB-L/OC
Hej. Jag har ett 700W PSU men ni rekommenderar 750W. Skulle det funka ändå?
jadå det ska funka utan problem
0
Modell
Radeon RX 7700 XT
GPU-frekvens
2 171 MHz
2 276 MHz
Streamprocessorer / pipes
3 456 st
12 GB
Hastighet
18 000 MHz
Bussbredd
192 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Ström
750 W
Strömanslutning
2 st 8-pin
Strömförbrukning
245 W
Dimensioner
322 mm
Bredd
50 mm
Höjd
134 mm