PowerColor Radeon RX 7800 XT 16GB Red Devil
Art.nr: 5413747 | RX7800XT 16GB-E/OC
6 st bilder och 0 st videor.
Snabbfakta
  • Turbofrekvens
    2 565 MHz
  • Typ
    GDDR6
  • Rek. watt (dator)
    800 W
  • Längd
    332 mm
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (2)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
GPU
GPU-tillverkare
AMD
Modell
Radeon RX 7800 XT
GPU-frekvens
2 124 MHz
Turbofrekvens
2 565 MHz
Streamprocessorer / pipes
3 840 st
Minne
Typ
GDDR6
Minne
16 GB
Hastighet
19 500 MHz
Bussbredd
256 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Max. antal skärmar
4 st
Kylning
Kylningstyp
Luft
Ström
Rek. watt (dator)
800 W
Strömanslutning
2 st 8-pin
Strömförbrukning
263 W
Dimensioner
Längd
332 mm
Bredd
52 mm
Höjd
135 mm
Expansionsplatser
2,5 st
Övrigt
SLI
Nej
CrossFire
Nej
DirectX
12
Gränssnitt
PCI Express 4.0, 16x
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
21,3 cm
Pakethöjd
10,6 cm
Paketlängd
41,8 cm
Paketvikt
2,139 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
RX7800XT 16GB-E/OC
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
går det att använde det grafikkortet med en psu på 750 watt eller blir det för för lite
Du kan byta färg.
2
GPU
GPU-tillverkare
AMD
Modell
Radeon RX 7800 XT
GPU-frekvens
2 124 MHz
2 565 MHz
Streamprocessorer / pipes
3 840 st
16 GB
Hastighet
19 500 MHz
Bussbredd
256 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Max. antal skärmar
4 st
Kylning
Kylningstyp
Luft
Ström
800 W
Strömanslutning
2 st 8-pin
Strömförbrukning
263 W
Dimensioner
332 mm
Bredd
52 mm
Höjd
135 mm