PowerColor Radeon RX 7800 XT 16GB Red Devil Limited Edition
Art.nr: 5413746 | RX7800XT 16GB-E/OC/LIMITED
7 st bilder och 0 st videor.
Snabbfakta
  • Turbofrekvens
    2 565 MHz
  • Typ
    GDDR6
  • Rek. watt (dator)
    800 W
  • Längd
    332 mm
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (1)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
GPU
GPU-tillverkare
AMD
Modell
Radeon RX 7800 XT
GPU-frekvens
2 124 MHz
Turbofrekvens
2 565 MHz
Streamprocessorer / pipes
3 840 st
Minne
Typ
GDDR6
Minne
16 GB
Hastighet
19 500 MHz
Bussbredd
256 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Max. antal skärmar
4 st
Kylning
Kylningstyp
Luft
Ström
Rek. watt (dator)
800 W
Strömanslutning
2 st 8-pin
Strömförbrukning
263 W
Dimensioner
Längd
332 mm
Bredd
52 mm
Höjd
135 mm
Expansionsplatser
2,5 st
Övrigt
SLI
Nej
CrossFire
Nej
DirectX
12
Gränssnitt
PCI Express 4.0, 16x
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
29,7 cm
Pakethöjd
19,5 cm
Paketlängd
7 cm
Paketvikt
0,903 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
RX7800XT 16GB-E/OC/LIMITED
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
GPU
GPU-tillverkare
AMD
Modell
Radeon RX 7800 XT
GPU-frekvens
2 124 MHz
2 565 MHz
Streamprocessorer / pipes
3 840 st
16 GB
Hastighet
19 500 MHz
Bussbredd
256 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Max. antal skärmar
4 st
Kylning
Kylningstyp
Luft
Ström
800 W
Strömanslutning
2 st 8-pin
Strömförbrukning
263 W
Dimensioner
332 mm
Bredd
52 mm
Höjd
135 mm