PowerColor Radeon RX 7900 XTX 24GB Liquid Devil
Art.nr: 5413315 | RX7900XTX 24G-W/OC
8 st bilder och 0 st videor.
RX 7000-seriens grafikkort
Snabbfakta
  • Turbofrekvens
    2 680 MHz
  • Typ
    GDDR6
  • Rek. watt (dator)
    900 W
  • Längd
    288 mm
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Mer info, Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
GPU
GPU-tillverkare
AMD
Modell
Radeon RX 7900 XTX
GPU-frekvens
2 300 MHz
Turbofrekvens
2 680 MHz
Streamprocessorer / pipes
12 288 st
Minne
Typ
GDDR6
Minne
24 GB
Hastighet
20 000 MHz
Bussbredd
384 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Max. antal skärmar
4 st
Kylning
Kylningstyp
Vattenkylning
Ström
Rek. watt (dator)
900 W
Strömanslutning
3 st 8-pin
Strömförbrukning
355 W
Dimensioner
Längd
288 mm
Bredd
28 mm
Höjd
163 mm
Expansionsplatser
1,4 st
Övrigt
SLI
Nej
CrossFire
Nej
Gränssnitt
PCI Express 4.0, 16x
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
28,6 cm
Pakethöjd
8,8 cm
Paketlängd
48,8 cm
Paketvikt
3,378 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
RX7900XTX 24G-W/OC
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Stämmer att det är 6144. https://www.powercolor.com/product?id=1672997267#spe
GPU
GPU-tillverkare
AMD
Modell
Radeon RX 7900 XTX
GPU-frekvens
2 300 MHz
2 680 MHz
Streamprocessorer / pipes
12 288 st
24 GB
Hastighet
20 000 MHz
Bussbredd
384 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Max. antal skärmar
4 st
Kylning
Kylningstyp
Vattenkylning
Ström
900 W
Strömanslutning
3 st 8-pin
Strömförbrukning
355 W
Dimensioner
288 mm
Bredd
28 mm
Höjd
163 mm