PowerColor Radeon RX 7900 XTX 24GB Red Devil OC - Limited Edition
Art.nr: 5413151 | RX7900XTX 24G-E/OC/LIMITED
8 st bilder och 0 st videor.
Limiterad utgåva med medföljande tillbehör:
Snabbfakta
  • Turbofrekvens
    2 565 MHz
  • Rek. watt (dator)
    900 W
  • Längd
    338 mm
Denna produkt har utgått!
Framröstad hajp
5 av 5 flammor.
2022‑12‑13
Må vara red devil fanboy men denna är typ tjockare än en del av mina chassin..
Läs mer
Recensioner (5)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Grafikkortet har fått betyget Utmärkt av Sweclockers
Läs mer
Modell
Radeon RX 7900 XTX
GPU-frekvens
2 300 MHz
Turbofrekvens
2 565 MHz
Streamprocessorer / pipes
12 288 st
Minne
24 GB
Hastighet
20 000 MHz
Bussbredd
384 bitar
Utgångar
HDMI-utgång
Ja, 1st, 2.1
DisplayPort-utgång
Ja, 3st, 2.1
Rek. watt (dator)
900 W
Strömanslutning
3 st 8-pin
Strömförbrukning
355 W
Dimensioner
Längd
338 mm
Bredd
73 mm
Höjd
135 mm
Expansionsplatser
3,5 st
Paketbredd
41,3 cm
Pakethöjd
23,6 cm
Paketlängd
17,6 cm
Paketvikt
4,012 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
RX7900XTX 24G-E/OC/LIMITED
Produktblad
5413151_1.pdf
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Skulle ett asus nätagget på 1000 watt klara av att driva detta kortet och en AMD 7950X ?
Hej! Det skulle den säkert göra, 1000W är mer än tillräckligt.
vad tror ni priset på just denna blir? och undra när man kan köpa...
Duger en 850 watt psu till denna?
Använder ett annat RX 7900XTX med en 850W Psu. Funkar precis som det ska, tror inte det ska blir några problem