Noctua NH-L12Sx77
Art.nr: 5324921 | NH-L12SX77
6 st bilder och 0 st videor.
Noctua NH-L12Sx77
Högre kylningsprestanda i låg profil
Snabbfakta
  • Kylningstyp
    Luft
  • Ljudnivå
    23,9 dB
  • Höjd över moderkort
    77 mm
Lagerinformation
Webblager
I lager
4 st
Butikslager
Köpinformation
Betala senare
Mer info
Betala om två månader
Recensioner (2)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Kylningstyp
Luft
Material
Koppar/Aluminium/Nickel
Kylkapacitet
95 W
Fläktar / Luftkylning
Fläkt (storlek)
120 mm
Medföljande fläktar
1 st
Rotationshastighet (fläkt)
1 850 rpm, 450 - 1850rpm
Ljudnivå
23,9 dB
Flöde
55,4 cfm
Strömförbrukning (fläkt)
1,56 W
Anslutning
4-pin PWM
Kompatibilitet
Processorsocket
Intel 1155, Intel 1156, Intel 1150, Intel 1151, AMD AM4, Intel 1200, Intel 1700, AMD AM5, Intel 1851
Mått och vikt
Bredd
128 mm
Djup/Längd
131 mm
Höjd över moderkort
77 mm
Vikt
520 g, 390g utan fläkt
Övrigt
Medföljande tillbehör
L.N.A, NT-H1 kylpasta, monteringskit, badge
A-RGB
Nej
Tillverkarens garanti
6 år
Artikelnummer
Paketbredd
15,2 cm
Pakethöjd
14,7 cm
Paketlängd
19 cm
Paketvikt
1,088 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
NH-L12SX77
Upplagd
Produktblad
Tillverkarens produktsida
https://noctua.at/en/nh-l12sx77
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Hej, vad är det för skillnad på denna kylaren och Noctua NH-L12S (utan x77 i namnet)?
Noctua NH-L12Sx77
0
Material
Koppar/Aluminium/Nickel
Kylkapacitet
95 W
Fläktar / Luftkylning
Fläkt (storlek)
120 mm
Medföljande fläktar
1 st
Rotationshastighet (fläkt)
1 850 rpm, 450 - 1850rpm
Flöde
55,4 cfm
Strömförbrukning (fläkt)
1,56 W
Anslutning
4-pin PWM
Kompatibilitet
Processorsocket
Mått och vikt
Bredd
128 mm
Djup/Längd
131 mm
77 mm