Noctua NF-A12x15 PWM Premium 120mm
Art.nr: 5320254 | NF-A12X15-PWM
7 st bilder och 0 st videor.
Högpresterande, tyst och PWM-styrd 120mm chassifläkt
Snabbfakta
  • Bredd
    120 mm
  • Rotationshastighet (max)
    1 850 rpm
  • Flöde (max)
    55,4 cfm
  • Statiskt tryck
    1,53 mmH2O
I lager
11 st
Handla tryggt mot faktura
Recensioner (21)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Bredd
120 mm
Höjd
120 mm
Djup
15 mm
Rotationshastighet (max)
1 850 rpm
Ljudnivå (max)
23,9 dB
Flöde (max)
55,4 cfm
Statiskt tryck
1,53 mmH2O
Medföljande tillbehör
Low Noise Adapter (LNA), 4-pin Y-kabel, 30cm Extension cable, skruvar, NA-AV3
Paketbredd
15,7 cm
Pakethöjd
4,3 cm
Paketlängd
21,6 cm
Paketvikt
0,275 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
NF-A12X15-PWM
Är det mer värt att köra 4såna här i push pull genom en 240mm radiator än 2st vanliga 25mm fläktar? Min coolermaster nr200p går varm då det är svårt att få in luft, tänkte att det kanske skulle hjälpa med push pull med dessa då radiatorn är bottenmonterad.
1
Verifierad köpare
väldigt lite prestandavinst med Push n pull
Hur fäster jag en 15 mm fläkt på en CPU-kylare? Normalt följer med kylaren fläkthållare av plast eller metalltråd men bara för 25 mm fläktar.
1
Verifierad köpare
Mounting bracket
0
120 mm
Höjd
120 mm
Djup
15 mm