Philips 25" Evnia 25M2N3200W VA 240 Hz
Art.nr: 2300098 | 25M2N3200W/00
4 st bilder och 0 st videor.
Den här bildskärmen har en uppdateringsfrekvens på 240 Hz med Full HD-skärm så att du kan spela ditt spel i hög hastighet och samtidigt få en skarp och detaljerad bild. Det inbyggda LowBlue-läget och flimmerfri teknik har utvecklats för att minska ögontrötthet, vilket ofta orsakas av långa timmar framför en bildskärm.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    1920 x 1080
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms, 0,5 ms min.
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
25 "
Bildskärmsupplösning
1920 x 1080
Paneltyp
VA
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2832 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
1 ms, 0,5 ms min.
Adaptiv synkronisering
FreeSync
Kontrast
3000:1
Färgrymd
120 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ljusstyrka
300 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 30 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
557 mm
Djup
239 mm
Höjd
508 mm
Vikt
4,64 kg
Övrigt
Färg
Grå
Medföljande tillbehör
HDMI och DP-kabel
Energiklass
E
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
18,8 cm
Pakethöjd
42 cm
Paketlängd
73 cm
Paketvikt
7,6 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
25M2N3200W/00
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Hej Delshad, Philips 25" Evnia 25M2N3200W och AOC 25G3ZM är båda högpresterande skärmar, speciellt för spel, med en uppdateringsfrekvens på 240 Hz. Båda skärmarna använder VA-paneler, vilket kan leda till “black smearing” vid snabba rörelser i mörka scener. Detta beror på att VA-paneler har långsamma pixelövergångar från svart till grått. Men det är viktigt att notera att detta kan variera mellan olika skärmar och användare kanske inte märker det i alla situationer. När det gäller allmänt användande, båda skärmarna har liknande specifikationer, men det finns några skillnader. Philips-skärmen har en snabb svarstid på 0,5 ms, vilket kan ge en klarare och mer exakt grafik för en bättre spelupplevelse. AOC-skärmen har också en snabb svarstid och erbjuder stark färgnoggrannhet och täckning av färgomfånget. Slutligen, valet mellan dessa två skärmar beror på användarens specifika behov och preferenser. Om användaren är särskilt känslig för “black smearing”, kan de överväga att titta på skärmar med andra paneltyper, som IPS eller TN, som kan ha snabbare pixelövergångstider. Vänligen,
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
25 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Välvd
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2832 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
FreeSync
Kontrast
Färgrymd
120 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ljusstyrka
300 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 30 °
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
557 mm
Djup
239 mm
Höjd
508 mm