Philips Momentum 27M1N5500ZA Nano IPS QHD 170 Hz
Art.nr: 2300094 | 27M1N5500ZA/00
6 st bilder och 0 st videor.
Momentum 27M1N5500ZA ger kristallklar grafik och en smidig spelupplevelse. FreeSync Premium samt G-Sync Compatible ger ett snabbt uppdateringsintervall på 170 Hz och skapar en vacker och verklighetstrogen upplevelse. Displayen med tunn ram och Naon IPS Ultra Wide-Color förbättrar den visuella immersionen till max.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    Nano IPS
  • Responstid
    1 ms
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Momentum 27M1N5500ZA
IPS Nano-färgteknik utökar omfånget för intensiv grafik
Momentum 27M1N5500ZA
Certifierat NVIDIA® G-SYNC®-kompatibel för jämnt och snabbt spelande
Momentum 27M1N5500ZA
Uppdateringsfrekvens på 170 Hz för snabba bilder
Den här Philips-skärmen uppdaterar skärmbilden upp till 170 gånger i sekunden, vilket är snabbare än en standardskärm. Med en lägre bildhastighet kan det se ut som om fienderna hoppar från punkt till punkt på skärmen, vilket gör det svårt att träffa dem. Med en bildhastighet på 170 Hz ser du de där viktiga bilderna du annars missar och får en ultrajämn återgivning av fiendernas rörelser så att du enkelt kan sikta. Med ultralåg input lag och ingen screentearing är den här Philips-skärmen din perfekta spelpartner.
Momentum 27M1N5500ZA
Låg fördröjning minskar tidsfördröjningen mellan enheter och skärmen
Momentum 27M1N5500ZA
Ultra Wide-Color ger ett större urval färger för en mer levande bild
Momentum 27M1N5500ZA
EasySelect-menyknapp för snabb menyåtkomst på skärmen
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
Nano IPS
Färgdjup
10 bitar, 8 bitar + FRC
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2331 mm
Uppdateringsfrekvens
170 Hz, 144 Hz via HDMI
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Färgrymd
98 % DCI-P3
Ljusstyrka
350 cd/m²
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 2 st 1.4
USB-hub
Ja, 4 st 3.2
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
Bredd
614 mm
Djup
212 mm
Höjd
549 mm
Vikt
4,8 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
HDMI, DP och USB-kabel
Energiklass
G
Paketbredd
22,4 cm
Pakethöjd
52,1 cm
Paketlängd
78 cm
Paketvikt
9,74 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
27M1N5500ZA/00
Har denna skärm möjlighet att överklockas?
Hej Robin, Ja, skärmen har möjligheten att överklockas. Skärmen kan köra på en uppdateringsfrekvens på 170Hz när den är kopplad via DisplayPort. Observera dock att överklockning kan påverka skärmens livslängd, så det är viktigt att göra det med försiktighet.
Momentum 27M1N5500ZA
Momentum 27M1N5500ZA
Momentum 27M1N5500ZA