ASUS 34" TUF Gaming VG34WQ5A VA WQHD (1500R) 200/400 Hz Dual Mode
Art.nr: 2229894 | 90LM0CP1-B01171
7 st bilder och 0 st videor.
Ultrabred gamingskärm med esportläge
TUF Gaming VG34WQ5A är en 34-tums ultrabred gamingmonitor med WQHD-upplösning, 1500R-kurvatur och Fast VA-panel för snabb och omslutande spelupplevelse. Växla mellan 3440 x 1440 i 200 Hz eller 720p i extrema 400 Hz för esport. Med 0,5 ms svarstid, FreeSync Premium, ELMB Sync och DisplayHDR 400 levererar skärmen mjuka rörelser, skarp kontrast och levande färger.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3440 x 1440, 1720 x 720
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    1 ms, 0,5 ms min.
Lagerinformation
Webblager
Kommer in 2026‑05‑26
0 st
Butikslager
Köpinformation
Betala senare
Mer info
Betala om två månader
Energiklass
Recensioner (0)
Är du nöjd med din produkt, skriv en recension och låt alla veta!
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
34 "
Bildskärmsupplösning
3440 x 1440, 1720 x 720
Paneltyp
VA
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
21:9
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,232 mm
Uppdateringsfrekvens
200 Hz, 400 Hz i HD
Responstid
1 ms, 0,5 ms min.
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Kontrast
4000:1
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10, HDR 400
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 2 st 1.4
Daisy Chain
Nej
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
810 mm
Djup
214 mm
Höjd
438 mm
Vikt
7,4 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP och USB-kabel
Energiklass
E
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
48 cm
Pakethöjd
18,6 cm
Paketlängd
94 cm
Paketvikt
9,8 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0CP1-B01171
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
34 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,232 mm
Uppdateringsfrekvens
200 Hz, 400 Hz i HD
Adaptiv synkronisering
Kontrast
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10, HDR 400
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 2 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 2 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
810 mm
Djup
214 mm
Höjd
438 mm