LG 39" UltraGear 39GX950B OLED WUHD (1500R) 165/330 Hz Dual Mode
Art.nr: 2229811 | 39GX950B-B.AEU
21 st bilder och 0 st videor.
5K2K med Primary RGB Tandem OLED
UltraGear 39GX950B är världens första 39-tums 5K2K böjda Primary RGB Tandem OLED-gamingskärm. Skärmen levererar den perfekta balansen mellan storlek, hastighet och detaljrikedom med en ultrabred 21:9-skärm som ger 143 PPI för skarpa bilder över en bred arbetsyta. Dual-Mode uppdateringsfrekvenser upp till 330 Hz och en svarstid på 0,03 ms håller spelupplevelsen mjuk och responsiv.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    5120 x 2160
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    21:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
Release 2026‑06‑26
- st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Hajps (45)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
gx9
UltraGear evo GX9
  • 39" 5K2K OLED med ultrabrett 21:9-format och hög pixeltäthet (143 PPI)
  • Dual Mode: upp till 165 Hz i 5K2K eller 330 Hz i WFHD för maximal flexibilitet
  • Extremt snabb svarstid på 0,03 ms (GtG) för skarp och responsiv bild
  • NVIDIA G-SYNC och AMD FreeSync Premium Pro för jämnt gameplay utan tearing
  • Avancerad OLED-teknik med djup svärta, hög kontrast och exakt färgåtergivning
features
OLED-skärmen gamers har väntat på
Mer utrymme att skapa
tandem oled
4:e generationens RGB Tandem OLED
UL-verifierad för en “perfekt” visuell upplevelse
sync
Smidigare gameplay med adaptiv synk
Nästan omedelbar svarstid för snabb action
hdr
HDR True Black 500
Tandem OLED med hög peak-ljusstyrka
dual mode
Dual Mode för flexibilitet och prestanda
Anpassa skärmen efter dina behov genom att enkelt växla mellan hög upplösning och hög uppdateringsfrekvens. Välj 5K2K i 165 Hz för maximal detaljrikedom i visuellt krävande spel, eller gå över till lägre upplösning med upp till 330 Hz för snabbare respons i tävlingsinriktade spel. Dual Mode ger dig friheten att optimera upplevelsen efter varje situation.
Smart bildoptimering i realtid
ai
AI-uppskalning till 5K2K
AI-ljud lyfter viktiga detaljer
portar
Framtidssäker anslutning för gaming
DisplayPort 2.1 (UHBR20), USB-C med 90W strömförsörjning och HDMI 2.1 ger bred kompatibilitet med moderna enheter. Den höga bandbredden möjliggör hög upplösning och höga uppdateringsfrekvenser, medan USB-C kombinerar bild, data och laddning i en kabel. Perfekt för både datorer och konsoler.
OLED Care för långvarig prestanda
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
39 "
Bildskärmsupplösning
5120 x 2160
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
21:9
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,1776 mm
Uppdateringsfrekvens
165 Hz, 330 Hz vid WFHD
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR, Adaptive-Sync
Kontrast
1,85M:1
Färgrymd
99,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 500 True Black, HDR10
Ljusstyrka
335 cd/m², 1500 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 2.1
Daisy Chain
Nej
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-C DisplayPort (DP Alt Mode)
Ja
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Ja, Unity Hexagon Lighting 2.0
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 7 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Tiltbar
Vridbar
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
921,4 mm
Djup
322,8 mm
Höjd
605,4 mm
Vikt
10,7 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Energiklass
G
EPREL
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
29,6 cm
Pakethöjd
54,9 cm
Paketlängd
103,5 cm
Paketvikt
16,3 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
39GX950B-B.AEU
Upplagd
Releasedatum
2026‑06‑26
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Klarar Asus NUC 16 Pro att driva denna skärm i full upplösning och 120 Hz om man ska köra kontorsarbete, surf osv?
gx9
UltraGear evo GX9
features
Mer utrymme att skapa
tandem oled
sync
hdr
HDR True Black 500
dual mode
Smart bildoptimering i realtid
ai
AI-uppskalning till 5K2K
portar