ASUS 32" ROG Swift PG32UCDM3 OLED 4K 240 Hz USB-C
Art.nr: 2228897 | 90LM0CL0-B01971
6 st bilder och 0 st videor.
Gaming OLED med förbättrad svärta
ROG Swift PG32UCDM Gen3 är en 32-tums 4K-gamingmonitor med QD-OLED-panel, 240 Hz uppdateringsfrekvens och blixtsnabb responstid på 0,03 ms. Den har BlackShield-film för bättre svärta, 99 % DCI-P3, äkta 10-bitars färg och HDR 500 True Black samt Dolby Vision. Med DisplayPort 2.1, HDMI 2.1 och USB-C med 90 W laddning passar den både spel och kreativt arbete.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
Kommer in 2027‑01‑08
0 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (2)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
ROG
ROG Swift PG32UCDM3
Det här är tredje generations OLED 32-tums gamingmonitor som kombinerar kristallklar 4K-upplösning med en ultrasnabb uppdateringsfrekvens på 240 Hz. Tack vare Tandem QD-OLED-tekniken levererar skärmen levande färger, oändlig kontrast och djupa svärtor som ger en imponerande visuell upplevelse. Den extremt låga responstiden på 0,03 ms minimerar rörelseoskärpa och gör att snabba spel känns mjuka och responsiva.
Black Shield
Förbättrad hållbarhet och kontrast
Kontrast
Framtidssäkra anslutningar och färgprecision
Skärmen erbjuder moderna anslutningsmöjligheter som DisplayPort™ 2.1a med upp till 80 Gbps bandbredd, HDMI® 2.1 samt USB-C® med 90 W Power Delivery. Detta gör den idealisk för gaming, streaming och kreativt arbete. Med en färgrymd på 99 % DCI-P3 och färgnoggrannhet på Delta E < 2 får användare professionell bildprecision som passar perfekt för innehållsskapande och bildredigering.
Panel
Smart panelvård och lång livslängd
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, Dolby Vision, HDR 500 True Black, HDR10
Ljusstyrka
300 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 2.1
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-C DisplayPort (DP Alt Mode)
Ja
USB-hub
Ja
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 80 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
718 mm
Djup
276 mm
Höjd
531 mm
Vikt
8,7 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kablar
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
51 cm
Pakethöjd
18,5 cm
Paketlängd
89 cm
Paketvikt
13,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0CL0-B01971
Upplagd
Releasedatum
2026‑03‑20
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
ROG
ROG Swift PG32UCDM3
Black Shield