ASUS 32" ROG Strix XG32UQDMS OLED 4K 240 Hz
Art.nr: 2228896 | 90LM0CV0-B01371
7 st bilder och 0 st videor.
4K gamingskärm med OLED
ROG Strix XG32UQDMS är en 32-tums 4K-gamingmonitor med QD-OLED-panel, 240 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms responstid. Den ger djup svärta, 99 % DCI-P3, äkta 10-bitars färg och HDR 400 True Black. Med OLED Care Pro, Neo Proximity Sensor, jämn ljusstyrka och AI-funktioner får du både hög bildkvalitet och smarta skydd mot inbränning.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
6 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (0)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178° / 178°
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 25 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
718 mm
Djup
188 mm
Höjd
562 mm
Vikt
6,6 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP och USB-kabel
Energiklass
G
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
51 cm
Pakethöjd
18,8 cm
Paketlängd
87 cm
Paketvikt
9,8 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0CV0-B01371
Upplagd
Releasedatum
2026‑04‑03
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 25 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
718 mm
Djup
188 mm
Höjd
562 mm