ASUS 27" ProArt PA27UCDMR OLED 4K 240 Hz Thunderbolt
Art.nr: 2228895 | 90LM04NE-B01K71
11 st bilder och 0 st videor.
Proffsskärm med OLED och extrem färgprecision
ProArt PA27UCDMR är en 27-tums professionell 4K-monitor med QD-OLED-panel, 240 Hz och 0,1 ms responstid. Den erbjuder extrem färgprecision med ΔE < 1, 99 % DCI-P3 och stöd för HDR10, HLG och Dolby Vision. Med auto-kalibrering, Thunderbolt 4 med 96 W laddning och ergonomiskt stativ passar den perfekt för foto, video och designarbete.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,1 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
5 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (1)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,155 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,1 ms
Adaptiv synkronisering
VRR, Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3, 100 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10, HLG, Dolby Vision, HDR 400 True Black
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
Ja, via Thunderbolt
Thunderbolt
Ja, 2 st Thunderbolt 4 (96 W), varav 1 st (15 W)
USB Type C
Ja
USB-hub
Ja, 1 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 3 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
608 mm
Djup
228 mm
Höjd
571 mm
Vikt
7,2 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
DP, HDMI, USB-kabel och Thunderbolt
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
55 cm
Pakethöjd
27,5 cm
Paketlängd
69 cm
Paketvikt
13,8 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM04NE-B01K71
Upplagd
Releasedatum
2026‑04‑03
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Undrar hur bra PA27UCDMR passar ihop med PA27UCGE utseende och storlek när man har dem sida vid sida
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,155 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
VRR, Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3, 100 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
Ja, via Thunderbolt
Thunderbolt
USB Type C
USB-hub
Ja, 1 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 3 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
608 mm
Djup
228 mm
Höjd
571 mm