AOC 27" Q27G4ZDR OLED QHD 240 Hz
Art.nr: 2228824 | Q27G4ZDR
8 st bilder och 0 st videor.
Kraftfull QD-OLED för gaming
Q27G4ZDR är en 27-tums QD-OLED gamingmonitor med QHD-upplösning (2560 × 1440) och 240 Hz uppdateringsfrekvens. Den erbjuder extremt snabb svarstid på 0,03 ms, HDR10 för bättre färg och kontrast samt Adaptive Sync med G-Sync-kompatibilitet för jämnt spel utan tearing. Med HDMI 2.1, låg input lag, ergonomiskt stativ, USB-hubb och 3 års garanti är den ett starkt val för seriösa gamers.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
Kommer in 2026‑05‑20
0 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (0)
Är du nöjd med din produkt, skriv en recension och låt alla veta!
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,2292 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Ja
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -3,5 ° / 21,5 °
Vridbar
Ja, 30 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
609,3 mm
Djup
207,7 mm
Höjd
537,4 mm
Vikt
5,52 kg
Övrigt
Färg
Svart, Röd
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Energiklass
E
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
16,2 cm
Pakethöjd
48,1 cm
Paketlängd
82,2 cm
Paketvikt
8,76 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
Q27G4ZDR
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,2292 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -3,5 ° / 21,5 °
Vridbar
Ja, 30 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
609,3 mm
Djup
207,7 mm
Höjd
537,4 mm