ASUS 32" ProArt PA32UCDMR-K OLED 4K 240 Hz Thunderbolt
Art.nr: 2228688 | 90LM03HE-B01K71
9 st bilder och 0 st videor.
Referensklass för professionella
ProArt PA32UCDMR-K är en 32-tumsskärm med 4K-upplösning (3840 × 2160) och avancerad OLED panelteknik för extrem färgprecision och kontrast. Avsedd för professionell färggradering, video och grafisk produktion. Stöd för breda färgrymder och exakt kalibrering gör den till ett verktyg på referensnivå. Thunderbolt 4 (96 W) med stöd för DaisyChain breddar användningsområdena.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,1 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
4 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (0)
Är du nöjd med din produkt, skriv en recension och låt alla veta!
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,1 ms
Adaptiv synkronisering
Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3, 100 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, Dolby Vision, HDR10, HLG
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
Ja, via Thunderbolt
Thunderbolt
Ja, 2 st Thunderbolt 4
USB Type C
Ja, 1 st (96 W)
USB-hub
Ja, 1 st 3.2
KVM-switch
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 3 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
717,3 mm
Djup
228 mm
Höjd
602,5 mm
Vikt
9,2 kg
Övrigt
Färg
Grå, Silver
Medföljande tillbehör
Skärm, Colorimeter, DP, HDMI, USB-kabel och Thunderbolt
Energiklass
E
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
28,2 cm
Pakethöjd
57,7 cm
Paketlängd
82 cm
Paketvikt
18 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM03HE-B01K71
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synkronisering
Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3, 100 % sRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, Dolby Vision, HDR10, HLG
Ljusstyrka
250 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
Ja, via Thunderbolt
Thunderbolt
Ja, 2 st Thunderbolt 4
USB Type C
Ja, 1 st (96 W)
USB-hub
Ja, 1 st 3.2
KVM-switch
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
Ja, 2 x 3 W
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
717,3 mm
Djup
228 mm
Höjd
602,5 mm