ASUS 27" ROG Strix XG27ACMEG-G Hatsune Miku Edition IPS QHD 260 Hz
Art.nr: 2228080 | 90LM0C7U-B01371
9 st bilder och 0 st videor.
ROG Strix XG27ACMEG-G Hatsune Miku Edition är en 27-tums QHD HDR gamingmonitor som kombinerar topprestanda och unik design. Med 260 Hz OC uppdateringsfrekvens, 0,3 ms respons och ASUS Fast IPS får du kristallklara bilder i höga hastigheter. ELMB SYNC eliminerar ghosting och tearing, medan USB-C ger enkel anslutning. Med Aura Sync och ikonisk Hatsune Miku-estetik blir varje match en upplevelse.
  • Paneltyp
    IPS
  • Responstid
    1 ms
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Framröstad hajp
1 av 5 flammor.
7 månader
Kommer 110% bli överprisad.
Läs mer
Recensioner (1)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Paneltyp
IPS
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
260 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync, G-Sync Compatible, VRR, FreeSync Premium
Kontrast
1000:1
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400, HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
HDMI
Ja, 1 st 2.1
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
RGB
Ja, Aura Sync
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Bredd
614 mm
Djup
188 mm
Höjd
503 mm
Vikt
5,8 kg
Övrigt
Färg
Grå, Grön, Rosa
Medföljande tillbehör
DP-kabel
Övrigt
Tripod-fäste
Energiklass
F
Paketbredd
50,3 cm
Pakethöjd
18,8 cm
Paketlängd
61,4 cm
Paketvikt
9,2 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0C7U-B01371
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
260 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400, HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
HDMI
Ja, 1 st 2.1
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
RGB
Ja, Aura Sync
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Bredd
614 mm
Djup
188 mm
Höjd
503 mm