ASUS 32" ROG Strix XG32UCWMG OLED 4K 240/480 Hz Dual Mode
Art.nr: 2227731 | 90LM0BW0-B01371
8 st bilder och 0 st videor.
TrueBlack Glossy WOLED för överlägsen bild
ROG Strix XG32UCWMG är en 4K TrueBlack Glossy WOLED gamingskärm som levererar kristallklar bild med Zero-haze och imponerande färgdjup. Växla sömlöst mellan 4K@240Hz och FHD@480Hz för optimal prestanda. OLED Care Pro med närhetssensor skyddar mot inbränning, medan HDR 400 True Black och 99 % DCI-P3 ger en överlägsen upplevelse. Utrustad med DP 1.4, HDMI 2.1 och USB-C med 15 W laddning.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
50+ st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Recensioner (26)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 480 Hz i Full HD
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10, HDR True Black 400
Ljusstyrka
250 cd/m², 1300 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
USB-hub
Ja, 3 st 3.2
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 80 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
714 mm
Djup
274 mm
Höjd
579 mm
Vikt
7,3 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP och USB-kabel
Övrigt
Tripod-fäste
Energiklass
G
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
51,4 cm
Pakethöjd
23,8 cm
Paketlängd
86,8 cm
Paketvikt
13,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0BW0-B01371
Upplagd
Releasedatum
2025‑08‑22
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Funkar den här bra med ett rtx 3070 kort?
Kommer fungera utmärkt! Rekommenderar att köra DP kabel!
Det följer med en adapter.
3
Så länge du har ett grafikkort som har en HDMI 2.1-port så kommer G-Sync fungera även där. Då skärmen har DSC så kommer du få 240 Hz i 4K över DisplayPort.
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
32 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,182 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 480 Hz i Full HD
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10, HDR True Black 400
Ljusstyrka
250 cd/m², 1300 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
USB-hub
Ja, 3 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 80 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 15 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
714 mm
Djup
274 mm
Höjd
579 mm