ASUS 27" ROG Strix XG27ACDMS OLED QHD 280 Hz
Art.nr: 2227712 | 90LM0B60-B01371
9 st bilder och 0 st videor.
Snabb QHD-gaming med OLED
ROG Strix XG27ACDMS är en 27” QHD (2560 × 1440) QD-OLED gamingmonitor med 280 Hz uppdateringsfrekvens och ultrasnabb 0,03 ms responstid. Med 99 % DCI-P3, VESA DisplayHDR 400 True Black och ASUS OLED Care Pro minimeras risken för inbränning och ger kristallklar bild. Stödjer DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 och USB-C med 15 W laddning. AI-teknik optimerar spelupplevelsen.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    QD-OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
17 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Framröstad recension
5 av 5 stjärnor.
8 månader
Läs mer
Recensioner (5)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
QD-OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
609 mm
Djup
188 mm
Höjd
449 mm
Vikt
6,1 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
DP-kabel
Övrigt
Tripod-fäste, mobilhållare
Energiklass
F, G vid HDR
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
50 cm
Pakethöjd
16,2 cm
Paketlängd
86 cm
Paketvikt
8,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0B60-B01371
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ytskikt
Semi-glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
609 mm
Djup
188 mm
Höjd
449 mm