LG 27" UltraGear 27GX700A OLED QHD 280 Hz
Art.nr: 2227705 | 27GX700A-B
8 st bilder och 0 st videor.
45%
OLED med överlägsen ljusstyrka
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
I lager
15 st
Butikslager
Köpinformation
Delbetala ditt köp
Mer info
Energiklass
Framröstad recension
5 av 5 stjärnor.
5 månader
Gick från 4k 144hz till denne och älskar färgerna. Jag gillar också rörelse skärpan.
Läs mer
  • Snabb
  • Fina färger
  • Stativ
Recensioner (7)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
GX7
LG:s ljusstarkaste 4:e gen OLED
OLED
Nästa generations OLED-prestanda
Certad
HDR
Djupare detaljer med HDR True Black 500
Ögon
Avancerad ögonkomfort
Snabb
Blixtsnabb prestanda
LG:s UltraGear™ OLED-skärm levererar oöverträffad kraft med en uppdateringsfrekvens på 280 Hz för ultrasmidig grafik och skarp, ghosting-fri spelåtergivning som ger dig ett konkurrensförsprång. Den extremt snabba svarstiden på 0,03 ms (GtG) minskar reverse ghosting och ger blixtsnabb respons, vilket tar din spelprestanda till en helt ny nivå.
Sync
Certifierad med brett etablerad teknik
Design
Kompakt och stilren
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2292 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR, Adaptive-Sync
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
99,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 500 True Black, HDR10
Ljusstyrka
335 cd/m², 1500 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja, DTS Headphone:X
Funktioner
RGB
Ja, Hexagon Lightning
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 30 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
605,2 mm
Djup
249,1 mm
Höjd
579,3 mm
Vikt
9 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Energiklass
F
EPREL
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
53,2 cm
Pakethöjd
18,1 cm
Paketlängd
80,8 cm
Paketvikt
11 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
27GX700A-B
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Har denna funktionen med en plutt i mitten när man gamear? =D
Ja, det har den!
0
Verifierad köpare
Har kopplat in skärmen i en RTX 3080 med HDMI-kabeln som följde med (det stod "Ultra speed HDMI" på den eller dylikt - varför är den cappad på 60 Hz? Är kabeln som följer med en HDMI 2.0?
Verifierad köpare
Du kan läsa om Inets pixelpolicy här: https://www.inet.se/info/12/pixelpolicy
GX7
Certad
HDR
Ögon
Avancerad ögonkomfort
Blixtsnabb prestanda