LG 48" OLED48C5 evo AI 4K Smart TV
Art.nr: 2227319 | OLED48C54LA
4 st bilder och 0 st videor.
Se varje detalj i både ljus och mörker
  • Paneltyp
    OLED, evo
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz, Native (VRR 144Hz)
  • Årsmodell
    2025
Recensioner (27)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
test
Visuell detalj på nästa nivå
test
Ljusare bild med Brightness Booster
alpha 9 AI Processor Gen8 och LG:s nya ljusförstärkande algoritm ger ljusare bilder.
Perfekta svärtor även i ljusa och mörka utrymmen
Perfekta färger
Ultimat spelande
Upplev gaming på topp med G-Sync-kompatibilitet, 144Hz VRR, 0,1ms pixelsvarstid, AMD FreeSync Premium och ClearMR 9000-certifiering. Börja lira utan fördröjning eller rörelseoskärpa.
AI Picture Pro väcker varje bildruta till liv
Komplettera din AI-upplevelse med AI Magic Remote med en dedikerad AI-knapp
AI Concierge
AI Voice ID
AI Search
Ultraslimmad design
Din TV:s eleganta ram omdefinierar ett modernt utseende och gör TV-tittandet mer uppslukande.
Bildegenskaper
Storlek
48 "
Paneltyp
OLED, evo
HDR
HDR10, Dolby Vision, HLG (Hybrid Log Gamma)
Kontrast
1,35M:1
Speltekniker
FreeSync, G-Sync, VRR, HGiG
Uppdateringsfrekvens
120 Hz, Native (VRR 144Hz)
Bildprocessor
a9 Gen 8 AI Processor 4K
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 20W 2.0
Ljudformat
Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital
Trådlöst nätverk
Ja, WiFi 5
Bluetooth
Ja, 5.1
DLNA
USB
3 st, USB 2.0
Övriga portar
Ethernet RJ45, Antenn, CI+ 1.4
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 071 mm
Djup
45,7 mm
Höjd
618 mm
Vikt
14,9 kg
Övrigt
VESA
Ja, 300 x 200
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll, Nätkabel, Bordstativ
Årsmodell
2025
Artikelnummer
Paketbredd
16,2 cm
Pakethöjd
73,5 cm
Paketlängd
137,3 cm
Paketvikt
20,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED48C54LA
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Verifierad köpare
Hur brett måste bordet vara för LG 42"/OLED42C5 om man ska använda original stativet? Stativen verkar sitter i ytterkant på tv modellen.