LG 55" OLED55B5 4K Smart TV
Art.nr: 2227307 | OLED55B56LA
12 st bilder och 0 st videor.
LG 55" OLED55B5 4K Smart TV
Snabbfakta
  • Upplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    OLED
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz
  • System
    webOS Smart TV
  • Årsmodell
    2025
Recensioner (4)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Bildegenskaper
Storlek
55 "
Upplösning
3840 x 2160
Paneltyp
OLED
Färgdjup
10 bitar
HDR
HDR10, Dolby Vision, HLG (Hybrid Log Gamma)
Speltekniker
G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM, FreeSync Premium
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Responstid
0,1 ms
Bildprocessor
a8 AI Processor 4K Gen2
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 2.0 ch, 20 W
Ljudformat
DTS-HD, Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
eARC
Ja
Smart TV
System
webOS Smart TV
Trådlöst nätverk
Ja, WiFi 6
Trådat nätverk
Ja
Bluetooth
Ja, 5.3
Google Assistant
Nej
Chromecast
AirPlay
DLNA
TV-funktioner
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+ 2.0
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
Anslutningar
HDMI
4 st, 2.1
HDMI-ARC
HDMI-CEC
Digital ljudutgång
USB
2 st, 2.0
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 228 mm
Djup
45,9 mm
Höjd
708 mm
Vikt
14,3 kg
Övrigt
VESA
Ja, 300 x 200
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll
Energiklass
F
EPREL
Årsmodell
2025
Artikelnummer
Paketbredd
17,2 cm
Pakethöjd
81 cm
Paketlängd
136 cm
Paketvikt
19,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED55B56LA
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Bildegenskaper
Storlek
55 "
Färgdjup
10 bitar
HDR
Speltekniker
120 Hz
Responstid
0,1 ms
Bildprocessor
a8 AI Processor 4K Gen2
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 2.0 ch, 20 W
Ljudformat
eARC
Smart TV
Trådlöst nätverk
Ja, WiFi 6
Trådat nätverk
Bluetooth
Ja, 5.3
Google Assistant
Nej
Chromecast
AirPlay
DLNA
TV-funktioner
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+ 2.0
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
Anslutningar
HDMI
4 st, 2.1
HDMI-ARC
HDMI-CEC
Digital ljudutgång
USB
2 st, 2.0
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 228 mm
Djup
45,9 mm
Höjd
708 mm