LG 27" UltraGear 27GX790A OLED QHD 480 Hz
Art.nr: 2227092 | 27GX790A-B
14 st bilder och 0 st videor.
Upplev oöverträffad spelklarhet med UltraGear 27GX790A som har en supersnabb 480 Hz OLED-panel. Den erbjuder enastående bildkvalitet med DisplayHDR True Black, Micro Lens Array+ och en topp ljusstyrka på 1300 nits. Med ClearMR 21000-certifiering fångar den varje rörelse med skarp precision. Fullt justerbart stativ, minimal ram och fantastisk design för en perfekt, ergonomisk upplevelse.
  • Paneltyp
    OLED, MLA+
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Framröstad hajp
5 av 5 flammor.
2025‑03‑13
Wow, 1440p, 27" & 480Hz Nice!
Läs mer
Recensioner (7)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
En supersnabb OLED med MLA+
UltraGear 27GX790A med en 27-tums QHD OLED-panel, DisplayHDR True Black 400 och 98,5 % DCI-P3 ger djupa svarta toner och levande färger. Uppdateringsfrekvensen på 480 Hz och en blixtsnabb responstid på 0,03 ms (GtG) ger oslagbar flyt. UltraGear™ med Micro Lens Array+ ger upp till 1300 nits ljusstyrka för en magisk spelupplevelse.
Blixtsnabb prestanda
Den supersnabba 480 Hz OLED-skärmen med DP 2.1 och ClearMR 21000 tar spelupplevelsen till en ny nivå. LG:s UltraGear™ OLED-skärm levererar oöverträffad kraft med en uppdateringsfrekvens på 480 Hz, vilket ger ultrasmidig grafik. Stöd för NVIDIA® G-SYNC®, VESA AdaptiveSync och AMD FreeSync™ Premium Pro säkerställer jämn grafik.
DP
DP 2.1, väntan är över
Den senaste DisplayPort 2.1 sätter en ny standard för nästa generations gaming. Som en avancerad gränssnittsteknik, framtagen för kommande GPU-generationer, möjliggör den högupplöst spelande i QHD vid 480 Hz. Dessutom gör flera anslutningsmöjligheter, inklusive HDMI 2.1 x2, det enkelt att koppla upp sig mot de senaste konsolerna och PC-datorerna.
OLED
Den ljusstarkaste OLED-skärmen
Clear
VESA ClearMR 21000-certifiering
2 st bilder och 0 st videor.
Design
Kompakt och stilren
  • Vridning: -30~30°
  • Lutning: -5~15°
  • Höjdjustering: 110 mm
  • Pivot: Medurs
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Paneltyp
OLED, MLA+
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2292 mm
Uppdateringsfrekvens
480 Hz
Kontrast
1,2M:1
Färgrymd
98,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10, HDR True Black 400
Ljusstyrka
275 cd/m², 1300 cd/m² peak
DisplayPort
Ja, 1 st 2.1
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja, DTS HP:X
Funktioner
RGB
Ja, Hexagon Lightning
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 30 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
605,2 mm
Djup
2 491 mm
Höjd
579,3 mm
Vikt
9,3 kg
Energiklass
G
Paketbredd
18,3 cm
Paketlängd
82 cm
Paketvikt
12,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
27GX790A-B
Hej! Kan man köra 1440p i 480hz ?
Jepp, det går fint.
Verifierad köpare
Hittar inget på webben ang strömförbrukningen, kan ni hur många Watt?
30 w i HDR och 25 w i SDR
2
En supersnabb OLED med MLA+
Blixtsnabb prestanda
DP
DP 2.1, väntan är över
OLED
Den ljusstarkaste OLED-skärmen
Clear
2 st bilder och 0 st videor.
Design
Kompakt och stilren
  • Vridning: -30~30°
  • Lutning: -5~15°
  • Höjdjustering: 110 mm