ASUS 27" ROG Strix XG27AQDMG OLED QHD 240 Hz
Art.nr: 2226599 | 90LM0AH0-B01A70
2 st bilder och 0 st videor.
  • Paneltyp
    OLED
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (1)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
ROG Strix OLED XG27AQDMG
VÄRLDENS FÖRSTA GLOSSY WOLED GAMING-MONITOR
27-tums ROG Strix OLED XG27AQDMG gamingmonitor har en exklusiv 1440p blank WOLED-panel med en uppdateringsfrekvens på 240 Hz, OLED Anti-flicker-teknik och 0,03 ms GTG-svarstid (gray-to-gray) för uppslukande, snabba spel. En stor anpassad kylfläns ger exceptionell kylprestanda, medan ASUS OLED Care-funktioner minskar risken för inbränning för att säkerställa lång livslängd för OLED-panelen.
Visningsbild för Asus rog skärmen
DOMINERAR VID 240 HZ
ROG OLED-tekniken ger dig övertaget över konkurrenterna - tack vare skarpa 1440p-bilder och supersmidigt spelande vid häpnadsväckande 240 Hz.
Exempelbild på  Asus rog skärmen
EXKLUSIVT GLOSSY WOLEDPANEL
anti-gloss vs glossy vs semi glossy
OLED ANTI-FLIMMER
exempel på anti flicker mode aktiverat
exempel på anti flicker mode avaktiverat
Tredje generationens ROG OLED-teknik
Uppvisning av skärmen
20% ljusare bilder
Clear pixel edge, på och av
Rensa Pixel Edge
Med och utan ELMB, Extreme low motion blur
Extrem låg rörelseoskärpa
FÖRDELAR MED OLED-TEKNIK
Exempelbild
ASUS OLED CARE
Exempelbild
AVANCERAD ANPASSAD KYLFLÄNS
Bild på Asus OLED care programmvara
SKÄRMSKYDD
ASPECT RATIO
aspectratio 4:3
4:3
aspectratio 4:3 full
4:3 full
aspectratio 24.5"
24.5"
JÄMN LJUSSTYRKA
skillnaden mellan ljus inställningar
ASUS DISPLAYWIDGET CENTER
Asus game visual inställningar
PRODUKTDESIGN
Baksidan
FUTURISTISK, CYBERPUNK-INSPIRERAD ESTETIK
Framsidan och stativet
KOMPAKT STATIVDESIGN
*Bilden är endast avsedd för illustrativa ändamål. Mobil enhet ingår ej.
Tunn ram och panel
SUPERSLIM RAMLÖS DESIGN
Den ramlösa panelen gör det möjligt att titta på allt.
SMIDIG OCH RESPONSIV
1
Gsync skillnad mellan av och på
OMFATTANDE ANSLUTNINGSMÖJLIGHETER
KOntakter på skärmen
ERGONOMISKT STATIV
Höjdjustering: 0~120mm
Svängbar: -45°~ +45°
Lutning: -5°~ +20°
Piovt: -90°~ +90°
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Paneltyp
OLED
Ytskikt
Glansigt
Pixelstorlek
0,229 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz, 144 Hz via HDMI
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, VRR, ALLM, FreeSync Premium
Färgrymd
99 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400 True Black, HDR10
Ljusstyrka
275 cd/m²
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
USB-hub
Ja, 2 st 3.2
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Ja, 45 °
PiP (Picture in Picture)
Bredd
605 mm
Djup
219 mm
Höjd
508 mm
Vikt
6,7 kg
Övrigt
Medföljande tillbehör
DP, HDMI och USB-kabel
Övrigt
Tripod-fäste, mobilhållare
Paketbredd
44 cm
Pakethöjd
22 cm
Paketlängd
67,3 cm
Paketvikt
9,5 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0AH0-B01A70
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
ROG Strix OLED XG27AQDMG
DOMINERAR VID 240 HZ
EXKLUSIVT GLOSSY WOLEDPANEL
OLED ANTI-FLIMMER
Uppvisning av skärmen
20% ljusare bilder
Clear pixel edge, på och av
Rensa Pixel Edge
Extrem låg rörelseoskärpa
FÖRDELAR MED OLED-TEKNIK
ASUS OLED CARE
AVANCERAD ANPASSAD KYLFLÄNS
SKÄRMSKYDD
ASPECT RATIO
aspectratio 4:3
4:3
aspectratio 4:3 full
4:3 full
aspectratio 24.5"
24.5"
JÄMN LJUSSTYRKA
ASUS DISPLAYWIDGET CENTER
Asus game visual inställningar
PRODUKTDESIGN
Baksidan
Framsidan och stativet
KOMPAKT STATIVDESIGN
Tunn ram och panel
SUPERSLIM RAMLÖS DESIGN
SMIDIG OCH RESPONSIV
1
KOntakter på skärmen
ERGONOMISKT STATIV
Höjdjustering: 0~120mm