ASUS 27" ROG Strix XG27WCMS VA QHD (1500R) 280 Hz
Art.nr: 2226447 | 90LM09Y1-B01370
7 st bilder och 0 st videor.
ROG Strix XG27WCMS är en 27-tums välvd gamingmonitor med QHD-upplösning och en uppdateringsfrekvens på 280 Hz. Med 1 ms responstid och FreeSync Premium minimerar den fördröjning och ghosting. Den har HDR 400-stöd och en bred färgskala för starka och detaljerade bilder. Monitorn erbjuder flexibla anslutningar via USB-C och DisplayPort, samt smarta justeringsfunktioner för optimal spelkomfort.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (1)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
VA
Mini LED
Nej
Färgdjup
8 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Kontrast
3000:1
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400, HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Nej
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 35 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
611 mm
Djup
219 mm
Höjd
390 mm
Vikt
7,2 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP-kabel
Övrigt
Tripod-fäste
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
48 cm
Pakethöjd
20 cm
Paketlängd
84,3 cm
Paketvikt
9,8 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM09Y1-B01370
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
8 bitar
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium
Kontrast
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400, HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 35 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
611 mm
Djup
219 mm
Höjd
390 mm