ASUS 27" ROG Strix XG27ACMG IPS QHD 270 Hz
Art.nr: 2226439 | 90LM0A60-B01370
8 st bilder och 0 st videor.
ROG Strix XG27ACMG är en 27-tums QHD-skärm med snabb 270 Hz uppdateringsfrekvens och 1 ms svarstid för smidiga, klara bilder. Med DisplayHDR 400 och FreeSync Premium samt G-Sync får du djupare färger och minimal bildfördröjning. Dess eleganta design med Aura Sync-belysning och ergonomiska justeringsmöjligheter ger både stil och komfort till din spelupplevelse.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    IPS
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms
Recensioner (2)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
IPS
Mini LED
Nej
Färgdjup
8 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
270 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
1000:1
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400, HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
613,7 mm
Djup
218,8 mm
Höjd
509,6 mm
Vikt
6,5 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
DP-kabel
EPREL
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
46 cm
Pakethöjd
24 cm
Paketlängd
71,9 cm
Paketvikt
9,2 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
90LM0A60-B01370
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
tack så mycket för svaret gött då blir det en sån här :D
Verifierad köpare
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
8 bitar
Välvd
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
270 Hz
Adaptiv synkronisering
Kontrast
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 400, HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 1 st (15 W)
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Ja, Aura Sync
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 45 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
613,7 mm
Djup
218,8 mm
Höjd
509,6 mm