Philips 27" Evnia 27M2C5200W VA (1500R) 280 Hz
Art.nr: 2226323 | 27M2C5200W/00
9 st bilder och 0 st videor.
Evnia 27M2C5200W är en högpresterande gamingmonitor med en snabb VA-panel och en uppdateringsfrekvens på 280 Hz. Den har FHD-upplösning, HDR10-stöd för förbättrad ljusstyrka och kontrast, samt en ergonomiskt justerbar fot. Monitorn erbjuder en respons på 0,3 ms MPRT, vilket eliminerar suddighet och ger en jämn spelupplevelse. Den 27-tums böjda skärmen ger dessutom en uppslukande bildupplevelse.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    1920 x 1080
  • Paneltyp
    VA
  • Responstid
    1 ms, 0,3 ms min.
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Specifikationer (markerad), Jämför, Frågor och svar
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
1920 x 1080
Paneltyp
VA
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,3114 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Responstid
1 ms, 0,3 ms min.
Kontrast
4000:1
Färgrymd
92 % DCI-P3, 121 % SRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
300 cd/m²
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
Nej
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Funktioner
RGB
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 30 °
PiP (Picture in Picture)
Bredd
611 mm
Djup
247 mm
Höjd
528 mm
Vikt
5,79 kg
Övrigt
Färg
Grå
Medföljande tillbehör
DP och HDMI-kabel
EPREL
Paketbredd
48 cm
Pakethöjd
18,8 cm
Paketlängd
78,5 cm
Paketvikt
9,15 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
27M2C5200W/00
kan man köra 4k gaming med denna skärmen?
Nope, denna har 1920x1080 i upplösning vilket inte är 4K
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Mini LED
Färgdjup
10 bitar
Välvd
Ja, 1500R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,3114 mm
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Kontrast
Färgrymd
92 % DCI-P3, 121 % SRGB
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
300 cd/m²
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
KVM-switch
Hörlursutgång
Funktioner
RGB
Höj och sänkbar fot
Ja, 130 mm
Ja, -5 ° / 20 °
Vridbar
Ja, 30 °
PiP (Picture in Picture)
Bredd
611 mm
Djup
247 mm
Höjd
528 mm