Corsair 27" XENEON 27QHD240 OLED QHD 240 Hz
Art.nr: 2223122 | CM-9030002-PE
32 st bilder och 0 st videor.
Känn att du är med i spelet med XENEON 27QHD240 med LG Display OLED-teknik. Se dina spel med häpnadsväckande detaljrikedom, med upp till 240 Hz uppdateringsfrekvens och otroligt snabb 0,03 ms GtG-svarstid och adaptiv synkronisering. XENEON 27QHD240 möter och överträffar dina förväntningar på vad en förstklassig spelmonitor ska vara.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    0,03 ms
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Framröstad hajp
5 av 5 flammor.
2023‑05‑16
Sugen på denna!
Läs mer
Recensioner (5)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Otroligt reaktionssnabb gamingskärm
Med upp till 240Hz uppdateringsfrekvens är XENEON 27QHD240 OLED otroligt smidig. Rörelseoskärpa elimineras effektivt under spel med hög bildhastighet även under de snabbaste scenerna, med stöd av NVIDIA® G-SYNC-kompatibilitet och AMD FreeSync™ Premium-certifiering för att säkerställa jämna bilder med mindre skärmavrivning.
Fantastisk bildkvalité
Med den senaste tekniken
Gott om anslutningsalternativ
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
OLED
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2292 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
100 % Adobe RGB, 98,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
200 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
Daisy Chain
USB Type C
Ja, 2 st (1 st 65 W + 1 st 15 W med KVM)
USB-hub
Ja, 4 st 3.1
KVM-switch
Ja
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
RGB
Blåljusreducering
Flimmerfri
Högtalare
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 100 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -7 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 30 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
530,77 mm
Djup
224,26 mm
Höjd
604,42 mm
Vikt
6,3 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
HDMI, DP och USB-kablar
Energiklass
F
Tillverkarens garanti
3 år
Artikelnummer
Paketbredd
25 cm
Pakethöjd
49,5 cm
Paketlängd
68,1 cm
Paketvikt
9,9 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
CM-9030002-PE
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Verifierad köpare
har ni hört mycket klagomål gällande ljusstyrkan? och har ni några tips på hur man får det ljusare?
Verifierad köpare
1
Vad för skärm coating har den?
Skärmen är en glänsande men matt yta som gör att skärmen är helt underbar att spela på.
Hur är inbrännings garantin på denna skärm?