LG 27'' UltraGear 27GP95RP 4K Nano IPS 160 Hz
Art.nr: 2222827 | 27GP95RP-B
9 st bilder och 0 st videor.
- 27" UHD 4K (3840 x 2160).
- Nano IPS 1 ms (GtG) med HDR 600.
- 144 Hz (O/C 160 Hz) och kompatibel med G-Sync.
- UHD 4K & VRR upp till 120 Hz från HDMI 2.1.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    Nano IPS
  • Responstid
    1 ms
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
UltraGear 27GP95R
UHD 4K, 10 bitar och 160 Hz
27GP95R har VESA Display Stream Compression (DSC)-teknologi med stöd för 4K-högupplösning, 144 Hz (O/C 160 Hz) hög uppdateringsfrekvens med svarstid på 1 ms (GtG), är HDR- och G-SYNC-kompatibel, och täcker dessutom in 10 bitars färg på en och samma DisplayPort-anslutning, vilket minskar bildförlust.
UltraGear 27GP95R
Njut av överlägsna färger och enastående hastigheter samtidigt
Kompatibel med den nya generationens konsoler
27GP95R klarar att behandla UHD 4K-video och variabel uppdateringshastighet upp till 120 Hz från HDMI 2.1. Detta låter konsolspelare njuta av en inlevelsefull spelupplevelse.
Levande färger och skarpa detaljer
Teknologi med fokus på en smidig spelupplevelse
Stilfull design
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
3840 x 2160
Paneltyp
Nano IPS
Mini LED
Nej
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
16:9
Välvd
Nej
Pixelstorlek
0,1554 mm
Uppdateringsfrekvens
160 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, VRR
Kontrast
1000:1
Färgrymd
98 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 600
Ljusstyrka
400 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
Daisy Chain
USB Type C
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
KVM-switch
Hörlursutgång
Ja, Waves Maxx Audio
Funktioner
RGB
Flimmerfri
Ja
Högtalare
Tiltbar
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
609,2 mm
Djup
291,2 mm
Höjd
574,7 mm
Vikt
7,4 kg
Svart
Medföljande tillbehör
HDMI-kabel, USB-kabel och DP-kabel
Paketbredd
52,2 cm
Pakethöjd
22 cm
Paketlängd
73,5 cm
Paketvikt
11 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
27GP95RP-B
Venne om jag missförstår här men är det 144hz i 4k?
Ja den har 144 Hz i 4K som standard. Du kan dock överklocka till 160 Hz.
UHD 4K, 10 bitar och 160 Hz