LG 49'' UltraGear 49GR85DC VA DQHD HDR 240 Hz
Art.nr: 2222381 | 49GR85DC-B
7 st bilder och 0 st videor.
49GR85DC är en imponerande 49-tums skärm med DQHD-upplösning som levererar enastående bildkvalitet och imponerande färger. Utrustad med avancerad teknik som 240 Hz, 1 ms och HDR 1000, ger denna massiva skärm en uppslukande upplevelse som tar dit spelande och produktivitet till en helt ny nivå.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    5120 x 1440
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    32:9
  • Responstid
    1 ms
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (0)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
49GR85DC
49 tums 32:9 Dual QHD Curved Monitor
49GR85DC
PiP / PbP
49GR85DC
VESA DisplayHDR 1000
49GR85DC
49 tum @ 240Hz uppdateringsfrekvens
Förbered dig för smidigt spelande med en ultrasnabb 240Hz-skärm. Den snabbare hastigheten låter dig reagera snabbt på motståndare och ligga steget före konkurrenterna.
49GR85DC
1ms (GtG): Designad för otrolig hastighet
49GR85DC
AMD FreeSync Premium Pro
AMD FreeSync Premium Pro utrustar seriösa spelare med en flytande, praktiskt taget tårfri spelupplevelse. Med minst 120 Hz uppdateringsfrekvens vid minsta FHD-upplösning och spel med låg latens, missar du aldrig en rörselse när du spelar med högsta prestanda.
49GR85DC
Gamer-centrerad design
49GR85DC
4-poligt hörlursuttag & DTS HP:X
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
49 "
Bildskärmsupplösning
5120 x 1440
Paneltyp
VA
Färgdjup
10 bitar
Bildformat
32:9
Välvd
Ja, 1000R
Ytskikt
Matt
Pixelstorlek
0,2328 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
1 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync Premium Pro
Kontrast
2500:1
Färgrymd
95 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR 1000
Ljusstyrka
450 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.0
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
Hörlursutgång
Ja, DTS HP:X
Funktioner
RGB
Ja, Hexagon Lightning
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
Ja
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 15 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Kensingtonlås
Mått
Bredd
1 170 mm
Djup
393,1 mm
Höjd
473,3 mm
Vikt
14,75 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
HDMI-kabel, USB-kabel och DP-kabel
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
55 cm
Pakethöjd
31,7 cm
Paketlängd
110 cm
Paketvikt
16 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
49GR85DC-B
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
49GR85DC
49GR85DC
PiP / PbP
49GR85DC
VESA DisplayHDR 1000
49GR85DC
49GR85DC
49GR85DC
AMD FreeSync Premium Pro