LG 27'' UltraGear 27GR95QE OLED QHD 240 Hz
Art.nr: 2222178 | 27GR95QE-B
17 st bilder och 1 st video.
Upplev den fantastiska bildkvaliteten hos LG:s OLED-teknik med denna 27-tums UltraGear-skärm. Få en konkurrensfördel med 240 Hz uppdateringsfrekvens och blixtsnabb 0,03 ms svarstid. OLED ger dig perfekt svärta med oöverträffad kontrast och underbar färgåtergivning. Skärmen har även HDMI 2.1 för kompatibilitet med konsoler.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    OLED
  • Responstid
    0,03 ms
Köpinformation
LG 27'' UltraGear 27GS95QE OLED QHD 240 Hz HDR
Denna produkt har utgått!
Framröstad hajp
5 av 5 flammor.
2023‑02‑03
OLED BBY!
Läs mer
Recensioner (16)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
UltraGear 27GR95QE
Världens första 240 Hz OLED-skärm
Förbered dig för smidigt spelande med en ultrasnabb 240 Hz OLED-skärm. Den högre hastigheten låter dig svara snabbt på motståndare och ligga steget före konkurrenterna.
UltraGear 27GR95QE
Lämna eftersläpning bakom dig
UltraGear 27GR95QE
Brett färgomgång
UltraGear 27GR95QE
Håll ögonen på spelet
UltraGear 27GR95QE
FreeSync Premium & G-Sync Compatible
UltraGear 27GR95QE
Breda anslutningsalternativ för seriösa spelare
Njut av jämnare, levande färger och högupplöst grafik tack vare HDMI 2.1 och DisplayPort 1.4. Båda anslutningarna stöds på den här skärmen och låter dig uppleva upp till 240 Hz uppdateringsfrekvens
UltraGear 27GR95QE UltraGear 27GR95QE
Designad för att leverera
UltraGear 27GR95QE
Förstärk ditt spel
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
OLED
Färgdjup
10 bitar
Pixelstorlek
0,233 mm
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Responstid
0,03 ms
Adaptiv synkronisering
G-Sync Compatible, VRR, FreeSync Premium
Kontrast
1,5M:1
Färgrymd
98,5 % DCI-P3
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
200 cd/m², 1000 cd/m² peak
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 2 st 2.1
DisplayPort
Ja, 1 st 1.4
DSC (Display Stream Compression)
Ja
USB-hub
Ja, 2 st 3.0
Hörlursutgång
Ja, DTS HP:X
Funktioner
RGB
Ja, Hexagon Lightning
Flimmerfri
Höj och sänkbar fot
Ja, 110 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -5 ° / 15 °
Vridbar
Ja, 10 °
Kensingtonlås
Mått
Bredd
604,52 mm
Djup
259 mm
Höjd
464,82 mm
Vikt
7,35 kg
Svart
Medföljande tillbehör
DP, HDMI, USB-kabel och fjärrkontroll
Paketbredd
53,2 cm
Pakethöjd
18,1 cm
Paketlängd
80,8 cm
Paketvikt
11 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
27GR95QE-B
Verifierad köpare
Går det att ha en skärm arm till denna skärm?
Vad som helst som är vesa som stöder 100 x 100 mm går utmärkt.
Är fläkten hörbar?
Sett olika namn på denna skärm 27GR95 27GR95QE 27GR95QE-B Vad är skillnaden?
Yes, det gör den.
OLED har ju ett ryckte att lätt få inbränningar, hur är det med den här modellen?
Verifierad köpare
Är det ett matt eller blankt reflexfilter?
Det är matt.
Har den inbyggt högtalare?
Nej, det har den inte!
kommer den tillbaka i lager igen?
Hej, den har aldrig varit i lager. Förhoppningsvis kan vi snart visa en köpknapp med pris.
Kommer man kunna VESA mounta denna skärmen?
Det kan man.
1
Någon som har koll på vad prislappen hamnar på? :)
Dyrare än 34" Alienware OLED skärm som bara kostar 13k ?
UltraGear 27GR95QE
UltraGear 27GR95QE
Lämna eftersläpning bakom dig
UltraGear 27GR95QE
Brett färgomgång
UltraGear 27GR95QE
Håll ögonen på spelet
UltraGear 27GR95QE
UltraGear 27GR95QE