LG 77" OLED77C2 evo 4K Smart TV
Art.nr: 2222043 | OLED77C25LB.AEU
5 st bilder och 0 st videor.
LG OLED:s självlysande pixlar blir ännu mer livliga, och bilden ännu vackrare. Brightness Booster tar a9 Gen 5 AI-processorns förbättringar till en ny nivå med upp till 20 % högre luminans jämfört med tidigare generation. Med LG OLED får du perfekta färger på perfekt svärta samt maxad gaming – FreeSync & G-Sync / 4K 120 Hz / 0,1 ms. Cinematisk Dolby Atmos & Vision IQ ger en överlägsen bild och ljudupplevelse.
Snabbfakta
  • Upplösning
    3840 x 2160
  • Paneltyp
    OLED, evo
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz
  • System
    webOS Smart TV
  • Årsmodell
    2022
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (20)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
LG OLED C2
LG OLED evo
a9 Gen 5 AI-processor
Skönhet och intelligens
LG OLED evo
Oändlig kontrast
Imponerande svärta, briljant ljus
Verklig bioupplevelse hemma
Du är huvudpersonen nu
Den ultimata spelupplevelsen
En kraftfull och vinnande maskin
Ta ditt spelande till en högre nivå med de första TV-apparaterna i branschen som har stöd för Dolby Vision Gaming 4K 120 Hz som ger en supersmidig och mer realistisk spelupplevelse. 0,1 ms svarstid, kompabilitet med Nvidia G-Sync, FreeSync Premium och stöd för VRR gör att även spel med extrem snabb action blir tydliga och smidiga.
Underhållning
Alla dina favoriter på ett ställe
Sömlös skärm
Den minimalistiska vyn
*Golvstativet stöds av 48C2 och 42C2. **Galleri-fästet stöds av 65C2 och 55C2.
Finns i många storlekar
Hitta den som passar dig
Bildegenskaper
Storlek
77 "
Upplösning
3840 x 2160
Paneltyp
OLED, evo
Färgdjup
10 bitar
HDR
HDR10, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HLG (Hybrid Log Gamma)
Ljusstyrka
200 cd/m²
Kontrast
1.35M:1
Speltekniker
FreeSync, G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Responstid
0,1 ms
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 2.2 ch, 40 W
Ljudformat
Dolby True-HD, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
eARC
Ja
Smart TV
SoC
a9 Gen5 AI Processor 4K
System
webOS Smart TV
Trådlöst nätverk
Ja, 802.11 a/b/g/n/ac
Trådat nätverk
Ja
Bluetooth
Ja, 5.0
Chromecast
AirPlay
TV-funktioner
Digitalmottagare
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+2.0/CI+1.4
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
Anslutningar
HDMI
4 st, 2.1
HDMI-ARC
HDMI-CEC
Digital ljudutgång
Analog ljudutgång
USB
3 st
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 071 mm
Djup
46,9 mm
Höjd
618 mm