LG 83" OLED83C2 evo 4K Smart TV
Art.nr: 2222041 | OLED83C24LA.AEU
6 st bilder och 0 st videor.
LG OLED:s självlysande pixlar blir ännu mer livliga, och bilden ännu vackrare. Brightness Booster tar a9 Gen 5 AI-processorns förbättringar till en ny nivå med upp till 20 % högre luminans jämfört med tidigare generation. Med LG OLED får du perfekta färger på perfekt svärta samt maxad gaming – FreeSync & G-Sync / 4K 120 Hz / 0,1 ms. Cinematisk Dolby Atmos & Vision IQ ger en överlägsen bild och ljudupplevelse.
  • Paneltyp
    OLED, evo
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz
  • Årsmodell
    2022
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (20)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
LG OLED C2
LG OLED evo
a9 Gen 5 AI-processor
Skönhet och intelligens
LG OLED evo
Oändlig kontrast
Imponerande svärta, briljant ljus
Verklig bioupplevelse hemma
Du är huvudpersonen nu
Den ultimata spelupplevelsen
En kraftfull och vinnande maskin
Ta ditt spelande till en högre nivå med de första TV-apparaterna i branschen som har stöd för Dolby Vision Gaming 4K 120 Hz som ger en supersmidig och mer realistisk spelupplevelse. 0,1 ms svarstid, kompabilitet med Nvidia G-Sync, FreeSync Premium och stöd för VRR gör att även spel med extrem snabb action blir tydliga och smidiga.
Underhållning
Alla dina favoriter på ett ställe
Sömlös skärm
Den minimalistiska vyn
*Golvstativet stöds av 48C2 och 42C2. **Galleri-fästet stöds av 65C2 och 55C2.
Finns i många storlekar
Hitta den som passar dig
Bildegenskaper
Storlek
83 "
Paneltyp
OLED, evo
HDR
HDR10, Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HLG (Hybrid Log Gamma)
Ljusstyrka
200 cd/m²
Kontrast
1.35M:1
Speltekniker
FreeSync, G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Högtalare
Ja, 2.2 ch, 40 W
Ljudformat
Dolby True-HD, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
eARC
Ja
Smart TV
SoC
a9 Gen5 AI Processor 4K
Trådlöst nätverk
Ja, 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth
Ja, 5.0
Chromecast
AirPlay
Ja, DVB-T/T2/C/S/S2
Common Interface
CI+2.0/CI+1.4
Timeshift
Text-TV
Ja, 2000 sidors minne
Digital ljudutgång
Analog ljudutgång
USB
3 st
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 850 mm
Djup
55,3 mm
Höjd
1 062 mm
Vikt
32,3 kg
Övrigt
VESA
Ja, 400 x 400
Medföljande tillbehör
Fjärrkontroll
Energiklass
G
Årsmodell
2022
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
28,1 cm
Pakethöjd
120,6 cm
Paketlängd
203 cm
Paketvikt
50,9 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED83C24LA.AEU
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
jag tänkte på 42 och 48 tum till en gaming pc med (rtx 4080).... vilken är bättre?
LG 48" OLED48C2 evo 4K Smart TV
Verifierad köpare
LG 83" OLED83C2, vilken tv bänk krävs för det? Jag har en 160x45 och jag ser såklart i specs att den är 185cm längd och 55 cm djup men vad har foten för dimensioner och följer foten ens med?
TV:n är 279 mm djup med fot. Tyvärr specas inte bredden. Bilden är dock skalenlig så gissar att det blir tight.
LG 42" OLED42C2 evo 4K Smart TV
Hej John! Baksidan på modellen vi säljer är vit som på bilderna. Vänligen
LG OLED C2
a9 Gen 5 AI-processor
Skönhet och intelligens
Oändlig kontrast
Verklig bioupplevelse hemma
Du är huvudpersonen nu
Den ultimata spelupplevelsen